معماری
خانه / علمی / جامعه و اعتقادات / آشنایی با دین مسیحیت
loading...

آشنایی با دین مسیحیت

christianity

مسیحیت

مسیحیان به یک خدا با سه وجه اعتقاد دارند؛ خدای پدر، خدای پسر (عیسی مسیح) و خدای روح القدس. نقش مسیح به عنوان نجات دهنده، که نزدیک به ۲۰۰۰ سال قبل می زیست در انجیل آمده است.

 

چرا مسیح پادشاه یهودیان نامیده می شود؟

تعلیمات یهود می گوید که نجات دهنده یا پادشاهی مقدس به زیمن خواهد آمد تا برنامه ی خداوند را برای انسانیت کامل کند. مسیحیان معتقند که مسیح (که یهودی به دنیا آمد) نجات دهنده است. در حالی که یهودیان معتقدند که او پیامبری بوده است که راه را برای ظهور نجات دهنده آماده کرده است.

 

صلیب به چه معناست؟

صلیب نماد مرگ و رستاخیز مسیح است. مسیحیان معتقدند که مرگ مسیح با به گردن گرفتن گناهان آنان باعث رهایی آنان شده است. هنگامی که مسیحیان غسل تعمید داده می شوند با علامت صلیب و به یاد این قربانی علامت گذاری می شوند.

 

انجیل

کتاب مسیحیان انجیل نامیدهمی شود. این کتاب ترکیبی از انجیل یهودیان (عهد عتیق) با انجیل مسیحیان (عهد جدید) است که شامل تعالیم مسیح و پیروان اوست.

 

آیا مسیحیان معتقدند که انجیل حقیقت است؟

بسیاری از مسیحیان، انجیل را کلام مقدس خداوند و قیقت می دانند. دیگران آن را مخلوطی از تاریخ، داستان ها، اشعار و امثال می دانند که به روش نمادین نیز می توان آن ها را تعبیر کرد.

 

رستاخیز

مسیحیان معتقدند که عیسی مسیح سه روز پس از مرگ زنده شده و به بهشت رفت تا پیش خداوند زندگی کند. رستاخیز او نماد امید برای تمامی مسیحیان است.

 

مسیح چقدر در زمین زندگی کرده است؟

عیسی مسیح در فلسطین که در اشغال رومیان بود، می زیست. مادر او مریم باکره بود. او قبل از آغاز تعلیمات دینی خود، نجار بود. تعالیم او رومی ها و اولیای مذهبی را آشفته کرد و در سن ۳۳ سالگی اعدام شد. اسلام، حضرت مسیح را پیامبری بزرگ می داند که به امر خدا از حضرت مریم (ع) به دنیا آمد و فرد خائنی به جای او به صلیب کشیده شد و ایشان به آسمان صعود کرد و در آنجا تا ظهور امام زمان (ع) زنده است.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

http://media.jamejamonline.ir/Media/Image/1396/05/24/636383584410963458.jpg

پرچم حرم امام رضا یک اعدامی را نجات داد/ داستان

پرچم حرم امام رضا  چگونه یک اعدامی را نجات داد ؟ آغاز ماجرا ماجرا از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *