معماری
خانه / آرایش و زیبایی / آیا بیماری ها و مشکلات کبدی بر چین و چروک های پوستی تاثیری دارند؟
loading...

آیا بیماری ها و مشکلات کبدی بر چین و چروک های پوستی تاثیری دارند؟

توجه داشته باشید علاوه بر افزایش سن و سال در افراد و نیز تاثیرگذاری عوامل و شرایط محیطی، بیماری ها و مشکلات کبد نیز می توانند در ایجاد و نیز عمیق تر شدن چین و چروک های پوستی دور چشم تاثیر بسیار شایانی داشته باشند. بهتر است بدانید خوراکی ها و مواد غذایی مفید برای کبد آن دسته از مواد مواد هستند که دارای طعم تلخی می باشند. و بدون شک این اتفاق می تواند برای بهبود چین و چروک های پوستی دور چشم نیز موثر و مفید باشد.

همانطور که شاید شما نیز بدانید چین و چروک های دور چشم یکی از ناراحت کننده ترین و نیز غم انگیزترین اتفاقات برای خانوم هایی می باشد با بالا رفتن سن و سال مواجه هستند. اما بهتر است بدانید برای پیشگیری و نیز درمان این این اتفاق اذیت کننده و ناخوشایند راه حل هایی نیز وجود دارد. توجه داشته باشید دسته ای از این راه حل ها، راه حل های آسان خانگی می باشند. در این دسته از درمان ها فرد می تواند با استفاده و بهره گیری از یک رژیم غذایی مناسب و ایده آل که دارای مواد مغذی و خاص است، این اتفاق ناخوشایند را به کمترین میزات ممکن برساند.

آیا بیماری ها و مشکلات کبدی بر چین و چروک های پوستی تاثیری دارند؟

چین و چروک زیر و دور چشم یا همان پامرغی به صورت خط هایی کم و بیش افقی در اطراف و زیر چشم ایجاد می شود. توجه داشته باشید این خطوط همراه با خندیدن فرد و یا جمع کردن چشم ها بیشتر و بیشتر خودنمایی می نماید. لازم است بدانید علاوه بر موضوعات افزایش سن و سال در افراد و نیز عوامل و تاثیرات محیطی، وضعیت کبد و بیماری ها و مشکلات آن نیز در ایجاد و همچنین عمیق تر شدن چین و چروک های دور و اطراف چشم تاثیرگذار است. بهتر است بدانید مواد غذایی و خوراکی هایی که برای کبد مفید و مطلوب هستند آن هایی هستند که دارای طعم تلخی می باشند. در این بین، می توان مواد غذایی زیر را برشمرد:

آرتیشو: شما می توانید گیاه آرتیشو را به صورت آب پز شده و یا حتی پخته شده در داخل فر مصرف نمایید. توجه داشته باشید برگ های سفت تر این گیاه غذایی می تواند برای جوشانیدن مناسب تر و ایده آل تر باشد.

گریپ فروت: شما می توانید گریپ فروت را به صورت ناشتا و یا قبل از خواب مصرف نمایید؛ توجه نمایید مصرف این میوه بسیار عالی و تاثیرگذار است. حتی شما می توانید این میوه را با میزان اندکی عسل، شیرین کرده و نوش جان نمایید.

کاسنی فرنگی یا کاسنی سالادی یا آندیو: کاسنی سالادی دارای طعم تلخ ملایمی می باشد. شما می توانید با استفاده از این سبزی مفید و دارای ارزش غذایی، سالاد درست کرده و نوش جان نمایید.

شاهی: سبزی شاهی دارای طعم خوبی می باشد و تلخی آن به هیچ وجه زننده نیست! لازم به ذکر است سبزی شاهی جای خود را در سبد غذایی تمام خانواده های ایرانی باز کرده است و شما می توانید به راحتی از این سبزی مفید استفاده نمایید.

زردچوبه: ادویه زردچوبه یک ادویه با خاصیت درمانی ایده آل و فوق العاده است که دارای خواص درمانی ضد التهابی و نیز ضد سرطانی می باشد. توجه داشته باشید گیاه زرد چوبه، به عنوان مسکن نیز می تواند عمل نماید.

توصیه می کنیم هر روز حداقل یک مورد از مواد غذایی نام برده شده در بالا را مصرف نمایید. حتی شما می تواند روزانه یک یا حتی دو مورد از این مواد اشاره شده در بالا استفاده کرده و حتی آن ها را جایگزین نیز نمایید.

آیا بیماری ها و مشکلات کبدی بر چین و چروک های پوستی تاثیری دارند؟

راه حل هایی دیگر!

شما می توانید پوست خود را با استفاده از مواد غذایی تازه و شاداب سبز رنگ، همواره سالم و جوان نگه دارید.

توجه داشته باشید یکی دیگر از روش ها و شیوه های مناسب برای بهبود میزان عملکرد کبد شما و نیز کمک به کمرنگ شدن چین و چروک های پوستی، انتخاب و استفاده از مواد غذایی سبز رنگ تازه است. توجه داشته باشید رنگ سبز نشان از وجود مقادیر بسیار زیادی از کلروفیل است! بهتر است بدانید کلروفیل یک ماده غذایی بسیار مغذی به شمار می آید، همچنین یک پاکسازی کننده و تمیز کننده قوی که می تواند سموم موجود در بدن را نیز به خود جذب نماید. همچنین علاوه بر این ماده غذایی، خوراکی ها و نیز مواد غذایی که دارای طعم تلخی می باشند همچون کلم راکت، اسفناج، سیب سبز، برگ خردل، جلبک اسپرولینا و نیز گیاه شیکوره نیز می تواند تاثیر بسیار قابل توجهی در کاهش میزان چین و چروک های دور و اطراف چشم ها داشته باشد.

توجه داشته باشد آب سیب سبز طبیعی و خانگی می تواند برای کرم های دور و اطراف چشم هایتان، به عنوان مکملی ایده آل عمل نماید. لازم به ذکر است این آب میوه طبیعی به سبب دارا بودن ماده اسید مالیک برای کبد و عملکرد آن مناسب است. بهتر است آب سیب سبزتان را در اواسط روز و یا بعد از ظهر نوش جان نمایید. توصیه می کنیم برای تغذیه پوست خود و همچنین جلوگیری و پیشگیری از ایجاد و بروز چین و چروک های پوستی نبایستی از کرم های مرطوب کننده و نیز انجام تغذیه درونی پوست خود غافل شوید. برای این کار بهتر است علاوه بر توصیه های فوق، خارج از وعده های غذایی خود نیز به میزان لازم و کافی آب بنوشید. همچنین توجه داشته باشید بهتر است به طور منظم از مواد غذایی و خوراکی های سرشار از چربی های خوب نیز استفاده نمایید.

توجه داشته باشید روغن های گیاهی سالم همچون روغن تخم کتان، کنجد، روغن زیتون، روغن نارگیل، دانه ها و آجیل های مقوی، کره، زرده تخم مرغ و نیز آووکادو سرشار از چربی های سالم، طبیعی و نیز مفید برای پوست می باشند و می توانند میزان چین و چروک های دور و اطراف چشمان شما را کمتر نمایند. توصیه می کنیم چنانچه به دنبال استفاده از یک درمان قوی و تاثیرگذار برای پیشگیری از پیری زودرس و نیز ایجاد و بروز چین و چروک هستید، حتما به سراغ استفاده از هسته انگور بروید، که این ماده غذایی بصورت عصاره یا روغن در بازار به فروش می رود. همچنین به شما توصیه می کنیم به هنگام نوش جان کردن انگور، هسته های آن را به دور نینداخته و آن ها را نیز بجوید.

از روش درمانی بلفاروپلاستی برای درمان افتادگی و پف پلک ها چه می دانید؟

توجه داشته باشد همراه با افزایش سن و سال و به سبب کاهش میزان الاستیسیته پوست و نیز شل شدن نسوج، ابروهای فرد دچار افتادگی هایی شده و هممین اتفاق به کشیدگی پوست پشت پلک های افراد ممکن می شود. این توضیحان را پزشک جراح و متخصص بیماری های چشم، آقای دکتر فرهاد ادهمی می گوید و همچنین می افزاید: بهتر است بدانید بروز این اتفاق، فضای مناسب برای سایه چشمی را از بین می برد و همچنین می تواند در ظاهر فرد نیز تاثیر نامطلوبی را ایجاد نماید. لازم به ذکر است این اتفاق در صورت شدت یافتن حتی می تواند فضای میدان دید پلک بالایی شخص را نیز محدود نماید؛ در این حالت این اتفاق از یک مسئله کاملا مربوط به زیبایی به یک مسئله مربوط به درمان و پزشکی تبدیل می شود.

همچنین آقای دکتر ادهمی در رابطه با اهمیت این موضوع و نیز میزان فراگیری آن در میان زنان و مردان نیز می افزاید: به هیچ وجه نمی توان گفت تمامی بیماران و در حقیقت تمامی مراجعان به این حوزه را بانوان و خانوم ها تشکیل می دهند زیرا این موضوع، مسائل پزشکی و درمانی را نیز شامل می شود. اما این پزشک متخصص در این رابطه می گوید: در حدود هفتاد الی هشتاد درصد از بیمارای که برای درمان این مسئله به نزد وی مراجعه می نمایند را خانوم ها تشکیل می دهند و تنها چیری در حدود بیست الی سی درصد از این افراد جزو آقایان هستند.

آقای دکتر ادهمی مقدم در رابطه با عوارض درمان بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی چشم که ممکن است برای شخص درمان کننده پیش بیاید، می گوید: چنانچه عمل جراحی درست انجام شود و فرد بیمار نیز به درستی انتخاب شده باشد، عمل جراحی بلفاروپلاستی عوارض و مشکلاتی نخواهد داشت. اما اگر چنانچه فرد بیمار برای انجام این عمل جراحی مناسب و ایده آل نباشد و و یا حتی پزشک متخصص، تشخیص اشتباهی داشته باشد، ممکن است نتیجه عمل جراحی با نتیجه مطلوب در نظر داشته فاصله ای عمیق داشته باشد. آقای دکتر ادهمی مقدم همچنین افزود: برای انجام این عمل جراحی، سن خاصی مشخص نشده است و تمامی عوامل بستگی به قوام و کیفیت پوست شخص دارد. هر چه قوام و نیز میزان کیفیت پوست فرد بیشتر باشد، سن ابتلا به این عارضه پوستی نیز بالاتر خواهد رفت؛ اما می توان گفت به طور معمول عمل جراحی بلفاروپلاستی را به افراد با سن بالای ۴۵ سال توصیه می نماییم.

تهیه شده در مجله اینترنتی آریامن

 

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

طرز استفاده از موس مو

موس مو چیست و چه کاربردی دارد؟

موس مو یک محصول برای مدل دادن و حالت دادن به مو است‎   حتما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *