معماری
خانه / علمی / آیا میدانید؟ / آیا می دانید اولین داوطلب قتل به پیامبر چه کسی بود؟
loading...

آیا می دانید اولین داوطلب قتل به پیامبر چه کسی بود؟

چون دعوت پیغمبر و رسوایی مشرکین و دین آن ها را مورد عیب و ایراد قرار داند قریش را ناراحت و رنجیده خاطر می ساخت، ابوجهل می گفت که با چنین وضعیتی مردن بهتر از زندگی ننگین است. آیا در میان شما کسی نیست که محمد (ص) را بکشد اگر چه خود کشته بشود. آنان گفتند: نه. وی داوطلب به قتل رسانیدن آن حضرت شد و اظهار داشت من او را می کشم و اگر بنی المطب می خواهند مرا بکشند یا رها سازند، مختارند. مشرکین گفتند: اگر تو مرتکب چنین کاری شوی قدمی نیک برداشته ای و نام نیکی از خود به یادگار خواهی گذاشت. و به این ترتیب او را به کشتن پیغمبر ترغیب کردند.

ابولجهل طرح قتل پیغمبر را بدین صورت ریخت که چون وی کثیرالسجود است و در اکثر اوقات در کنار کعبه در حال سجده می باشد، زمانی که در حال سجود است، سنگی بر سرش می زنم و او را هلاک می کنم. و این کار را بعد از این که آن جناب بعد از طواف و نماز به سجده رفت، عملی ساخت ولی زمانی که نزدیک آن سردرآمد که قصد خود را انجام دهد، ناگهان با شتر نری روبرو شد که دهان خود را باز کرده و به طرف او در حرکت است. وی با دیدن این منظره، هراسان شده و بدنش به لرزهدرآمد و سنگ از دستش افتاد و پایش مجروح شد. خون آلود و رنگ پریده و عرق ریزان به طرف دوستانش آمد. دوستان گفتند: ما تا امروز تو را با این حال ندیده بودیم. جواب داد: شتری با دهان باز به سمت من آمد و نزدیک بود من را ببلعد پس سنگ را انداختم و بپایم برخورد کرده. او مرا بدین حال که مشاهده می کنید درآورد.

منبع: جاهد، رضا، آیا می دانید؟! ، نشر سنبله مشهد.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

آیا می دانید خواب ها چند نوع هستند؟-آریامن

آیا می دانید خواب ها چند نوع هستند؟

خواب ها چند نوع هستند؟ خواب ها سه قسمتند: خواب های صریح که احتیاج به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *