معماری
خانه / اخبار / بین الملل / ابراز امیدواری العبادی برای عادی شدن روابط عراق با عربستان
loading...

ابراز امیدواری العبادی برای عادی شدن روابط عراق با عربستان

ابراز امیدواری العبادی برای عادی شدن روابط عراق با عربستان

آریامن – نخست‌وزیر عراق ابراز امیدواری کرد که روابط بغداد با عربستان و دیگر کشورهای عربی به روال عادی بازگردد.

به گزارش ایسنا، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در مصاحبه با شبکه “الحرة” گفت: درگیری منطقه‌ای در خاورمیانه به ظهور داعش منجر شد و عراقی‌ها برای بیرون راندن داعش بهای سنگینی را پرداختند.

العبادی گفت: راه شکست داعش و ممانعت از ظهور گروه‌های تروریستی دیگر سیطره بر درگیری منطقه‌ای و درگیری عربی-عربی است. ما باید امور و درگیری‌های خود را بدون تکیه بر دیگران، خود اداره کنیم.

وی تأکید کرد: ما امیدواریم روابطمان با عربستان و دیگر کشورهای عربی به روال عادی بازگردد. عربستان فکر می‌کند عراق از ایران پیروی می‌کند و همچنین مردم عراق فکر می‌کنند که عربستان از تروریسم حمایت می‌کند اما هر دو این تفکرات اشتباه هستند.

العبادی تصریح کرد: ما مانع استفاده از تجارب کشورهای تأثیرگذار و قدرتمند در این زمینه نمی‌شویم اما عراق باید بازیگر اصلی در خاموش کردن فتنه‌ها باشد.

وی گفت: ما شهروند درجه یک یا دو نداریم. کردها، اعراب، اهل تسنن، اهل تشیع، ترکمان، مسیحی‌ها، ایزدی‌ها و تمامی شهروندان عراقی درجه یک هستند.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

اخبار  بین الملل ,خبرهای  بین الملل ,دولت انگلیس

وزیر تنهایی در انگلیس

  دولت انگلیس وزیر جدیدی را با عنوان “وزیر امور تنهایی” منصوب کرده که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *