Menu
عکس پروفایل پسرانه

اجرای قرارداد استرداد مجرمین بین ازبکستان و افغانستان – متن پروفایل جالب

آریامن – مجله اینترنتی عکس پروفایل خاص

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، قرارداد بین دولتی ازبکستان و افغانستان در مورد استرداد مجرمین و ارائه کمک های حقوقی به خانواده های مهاجران غیر قانونی از روز گذشته اجرایی شد.

قرارداد بین دولتی بین ازبکستان و افغانستان در مورد استرداد در تاریخ ۱۷ اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی و قرارداد پیرامون ارایه کمک حقوقی برای امور مدنی، خانوادگی و کیفری در تاریخ ۵ اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی منعقد شد.

قرارداد استرداد افراد، مظنونان و متهمین، شرایط و مدت حبس موقت  آنها را تا ارسال درخواست رسمی در نظر دارد.

بر اساس قرارداد ارایه کمک حقوقی به خانواده های مهاجران غیر قانونی یا افراد بدون تابعیت که به طور دایم در این کشور اقامت دارند در قلمرو این کشور از حمایت حقوقی مانند شهروندان آن کشور برخوردار هستند.

این قرارداد به گسترش بیش از پیش همکاری‌های حقوقی در زمینه امور مدنی و خانوادگی با اهداف حمایت از حقوق و منافع قانونی شهروندان و همچنین تقویت همکاری‌های متقابل نیروی پلیس ۲ کشور در مسایل جلوگیری از جرایم کمک می‌کند.  

مبادلات بازرگانی ۲ کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۱۹ درصد افزایش نسبت به سال قبل در سطح ۶۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار قرار گرفت.

همچنین مبادلات بازرگانی این ۲ کشور طی ۵ ماه سال ۲۰۱۸ میلادی با ۱۵ درصد افزایش در سطح ۲۸۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار قرار گرفت. 

هم اکنون در ازبکستان ۱۱۰ شرکت با سرمایه سرمایه گذاران افغانی و در افغانستان نیز ۸ شرکت با حضور بازرگانان ازبک فعالیت می‌کنند.   

افغانستان استقلال این کشور را در تاریخ ۲۲ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ ۱۳ اکتبر سال ۱۹۹۲ میلادی بین این ۲ کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

انتهای پیام/.

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و … می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *