Menu
عکس پروفایل پسرانه

اراک| محیط زیست بدون نظارت کافی برج پرنده‌نگری در تالاب میقان را ساخته است – عکس زیبا و جذاب پروفایل

آریامن – مجله اینترنتی عکس پروفایل خاص

– اخبار استانها –

مهدی زندیه‌وکیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک با اشاره به برج پرنده‌نگری تالاب میقان اراک اظهار داشت: برج پرنده‌نگری در گذشته ساخته شده بوده و شورای فنی استان از این برج بازدید داشته است، درنهایت در جمع‌بندی و جلسه‌ای که در شورای فنی داشتیم، قرار شد شورای فنی به علاوه تعدادی از مهندسان بازدید از این برج را داشته باشند و ببینند امکان مقاوم‌سازی آن وجود دارد یا غیرممکن است.

وی افزود: درحال حاضر تا قبل از انجام مقاوم‌سازی با توجه به بازدیدی که شورای فنی و کمیته نظارت داشتند چون امکان خطر وجود دارد، استفاده از آن برای شهروندان ممنوع اعلام شده و از شهروندان تقاضا داریم که اگر مراجعه هم می‌کنند از این برج استفاده نکنند.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: محیط زیست هم قرار شد که یک مشاور را برای مقاوم‌سازی این برج بگیرد و طرح را هم تهیه کند و اعتبار لازم را هم دراختیار قرار دهد، اگر امکان مقاوم‌سازی باشد که این کار انجام می‌شود.

محیط زیست استان مرکزی راسا و براساس قراردادی با کارگاه فلزکاری برج پرنده‌نگری را ساخته است
توضیحات سازمان بودجه استان مرکزی درباره ساخت برج پرنده‌نگری توسط محیط زیست
محیط زیست استان مرکزی بدون هیچ نظارتی اقدام به ساخت برج پرنده‌نگری کرده است

زندیه‌وکیلی بیان کرد: این برج متاسفانه بدون نظارت کافی ساخته شده و محیط زیست راسا خود وارد این کار شده و یکی از دلایل این است که محیط زیست واقعا دستگاه تخصصی این کار نیست و یک سری از شهروندان هم هزینه را کمک کردند، الان شهروندان قرار است از آن استفاده کنند که خطر دارد.

وی ادامه داد: چون علاقمندان محیط زیست هزینه ساخت این برج را کمک کردند، محیط زیست هم خیلی نظارت نداشته و این اشتباه بوده و حتی اگر کاری به صورت مجانی هم انجام می‌شود باید روی بحث‌های مهندسی آن نظارت شود.

معاون عمرانی استاندار مرکزی عنوان کرد: به نظر می‌رسد که تا پایان سال بررسی‌های فنی لازم برای این برج انجام شود.

انتهای پیام/ن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و … می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *