معماری
خانه / اخبار / بین الملل / افسر سابق سیا: موضع جدید دولت آمریکا در قبال اسد بیانگر تمرکز بر افراطگرایی است
loading...

افسر سابق سیا: موضع جدید دولت آمریکا در قبال اسد بیانگر تمرکز بر افراطگرایی است

افسر سابق سیا: موضع جدید دولت آمریکا در قبال اسد بیانگر تمرکز بر افراطگرایی است

آریامن – یک افسر سابق سیا گفت: موضع دولت جدید آمریکا در این باره که واشنگتن نباید بر روی تلاش جهت سرنگون کردن بشار اسد متمرکز باشد، نشان‌دهنده تغییری مهم در سیاست‌ها است که باعث خواهد شد آمریکا تمرکز بیشتری بر مبارزه با افراط‌گرایی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، پیش از این شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده بود آمریکا باید واقعیت‌های سیاسی در رابطه با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را پذیرفته و به دنبال از میان بردن گروه تروریستی داعش باشد.

فیل گیرالدی، افسر سابق سیا در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار کرد: این موضع‌گیری نشان‌دهنده تغییری اساسی در سیاست‌های واشنگتن است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اظهارات اخیر اسپایسر تفاوتی واضح و اساسی با اظهاراتی دارد که پیشتر در دوران دولت باراک اوباما مطرح می‌شد و مبنای آن تاکید بر کنار گذاشته شدن بشار اسد و تغییر نظام در سوریه بود.

این افسر سابق سیا تصریح کرد: دولت اوباما هیچ گاه اراده خود برای کنار گذاشتن اسد را در مسیر برقراری صلح در سوریه کنار نگذاشت.

وی در ادامه اظهار کرد: سیاست جدیدی که اسپایسر از طرف دونالد ترامپ به تبیین آن پرداخت اجازه می‌دهد که آمریکا تمرکز موثرتری به هدف نهایی خود در از میان بردن داعش داشته باشد.

وی اظهار کرد: اکنون واشنگتن به این نتیجه رسیده که مبارزه با داعش تنها موضوع واقعی است که مطابق با منافع ملی آمریکا قرار دارد.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

اخبار  بین الملل ,خبرهای  بین الملل ,دولت انگلیس

وزیر تنهایی در انگلیس

  دولت انگلیس وزیر جدیدی را با عنوان “وزیر امور تنهایی” منصوب کرده که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *