معماری
خانه / فرهنگ و هنر / هنر و هنرمند / با موسیقی پاپ بیشتر آشنا شویم
loading...

با موسیقی پاپ بیشتر آشنا شویم

موسیقی عامه پسند یا پاپ، عموما همراه با ترانه و برای عموم مردم جذاب است و مخاطبین اصلی آن جوانان هستند. این موسیقی در اصل به صورت تکی یا با اجراهای بلند مدت در نوارها در دسترس بود، اما اکنون تقریبا بیشتر به صورت CD فروخته می شود. میزان محبوبیت موسیقی پاپ براساس جدول فروش ارزیابی می شود.

از چه زمانی موسیقی پاپ آغاز شد؟

موسیقی پاپ در امریکا از سال ۱۹۳۰ بایک موسیقی با یکموسیقی پرتحرک به نام سوینگ آغاز شد. بینگ کرازبی و فرانک سیناترا با یک گروه بزرگ موسیقی سوینگ آواز می خواندند و بعدا به صورت انفرادی به ستاره بدل شدند. طی دهه ی ۵۰ موسیقی راک اندرول – یک نوع موسیقی پاپ شلوغ تر و مهیج تر – باترانه هایی درباره ی طغیان ها و عشق های جوانان پدیدار شد.

 

چه سبک هایی در موسیقی پاپ وجود دارند؟

شکل اصلی موسیقی پاپ، خود سبک پاپ است. گروه های موسیقی پاپ معمولا از خوانندگان، گیتارها، کیبورد وپرکاشن تشکیل شده اند. موسیقی راک صدای سنگین تر دارد و با گیتار رهبری می شود. رِگای جامائیکا (کشوری در قارهی آمریکا) و موسیقی بومی مانند رای در الجزایر نیز از جمله موسیقی پاپ در گوشه و کنار دنیا هستند.

 

الویس پریسلی [مجله اینترنتی آریامن]

⇑ الویس پریسلی: الویس پریسلی، مشهور ترین چهره ی موسیقی راک اندرول و یکی از پرفروش ترین خوانندگان همه ی دوره هاست. او همان قدرکه برای حرکات طغیان گرانه اش مشهور بود، برای صدای متفاوتو باشکوهش نیز شناخته بود. آوازهایی که الویس می خواند، از نواحی آمریکایی و سبک سنتی بلوز اقتباس شده بودند.

 

جدول فروش

جدول های فروش میزان محبوبیت یک موسیقی ضبط شده را براساس تعداد نسخه ی به فروش رسیده در یک دوره ی زمانی، که معمولا یک هفته است، اندازهمی گیرند. اغلب نوازندگان پاپ آرزو دارند رتبه ی نخست را کسب کنند. جدول های فروش پرفروش ترین ها، با برترین ترانه های جدید وارد شده به جدول، سریعترین صعودکننده ها و آثار نزول یافته را به نمایش می گذارند.

 

چرا تعداد زیادی جدول فروش وجود دارد؟

نشریات موسیقی، شرکت های رادیویی و تلوزیونی، و دیگر موسسات همگی جدول های فروش خود را گردآوری می کنند. معروف ترین جدولهای فروش، جدول های هفتگی فروش آلبوم ها یاتک ترانه های پاپ هستند؛ اما چنین جدول هایی برای انواع مختلف موسیقی همچون کلاسیک یا جاز نیز وجود دارند. جدول های فروش، نواحی مختلف مانند یک کشور، یادوره های زمانی متفاوت همچون یک ماه یا یکسال را پوشش می دهند.

 

چگونه می توانید نفر برتر در جدول فروش باشید؟

زمانی یک آهنگ رتبه ی برتر جدول های فروش را از آنخود می کند که در یک دوره ی زمانی مشخص از تمامی آهنگ های دیگر، تعداد نسخه ی بیش تری فروخته باشد. یک شرکت ضبط موسیقی یاتهیه کننده با بالا بردن تصنعی فروش، در این جدول اعتبار کسب می کند (از راه هایی چون کاهش قیمت ها یا بکار بردن شگردهای دیگر). همه ی جدول ها به صورت مستقل کنترل می شوند تا اطمینان حاصل شود که دقیق هستند.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

سحر دولتشاهی و همایون شجریان

ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان از شایعه تا واقعیت

ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان از شایعه تا واقعیت ازدواج سحر دولتشاهی و همایون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *