معماری
خانه / سبک زندگی / تعصبات خانوادگی و دوران نامزدی
loading...

تعصبات خانوادگی و دوران نامزدی

دوران نامزدی, آریامن, سبک زندگی

دو سال است که ازدواج کرده ام. در دوران نامزدی به خاطر تعصبات خانوادگی بیرون نرفتیم. حالا که زندگی خود را شروع کرده ایم، همسرم همیشه گله دارد که چرا خانواده تو اجازه ندادند که ما دوران نامزدی خوبی داشته باشیم. الآن همسرم عقده ای شده و وقتی پسر و دخترهایی را می بیند که در دوران نامزدی خود بیرون آمده و با هم خوش هستند، بیش تر عقده ای می شود. واقعا به دلیل این مشکل، پایه های زندگی ام متزلزل شده است. حالا که فرصت نامزدی هم از بین رفته و وقت جبران نیست، چه کار کنم؟

 

اول: سخنی با پدران و مادران

بنده قبل از این که بخواهم به سوال این خواهر محترم پاسخ بدهم، با پدران و مادران بزرگوار صحبتی دارم.

پدران عزیز و مادران محترم! دوست دارم بدانم شما طبق کدام قاعده شرعی یا عقلی به دختران و پسران جوانتان اجازه نمی دهید در دوران عقد با هم بیرون بروند؟ البته مقصود بنده از دوران نامزدی وقتی است که این دو عقد کرده اند. مگر چه اشکالی دارد که این دختر و پسر جوان، حالا که با هم محرم شده اند، بیرون بروند؟ ارتباط دوران نامزدی مزه ای دارد که در دوران زندگی مشترک نیست. نباید جوانان را از این لذت محروم کرد. اعمال این محدودیت ها، تعصبات بیهوده ای است که نه شرع آن را تایید می کند و نه عقل؛ البته فکر نکنید که بنده چشمم را به روی تمام حقایق بسته ام و غیر واقع بینانه سخن می گویم. می دانم که یک در هزار هم برخی جوانانحد و حدود ارتباط در دوران نامزدی را رعایت نکرده و مشکلاتی را برای خانواهد درست کرده اند که آن ها هم مجبور شده اند هر چه زودتر مراسم عروسی شان را برپا کنند؛ اما این که دلیل نمی شود ما صورت مسئله را پاک کنیم. حل این مسئله راه دارد؛ خودتان یا فرد دیگری با این جوانان باید صحبت کند تا در این دوران ارتباط را از حد نگذرانند. تازه این مشکلاتی که شما نگران اش هستید در ارتباط هایی که مطالبه این جوانان است اتفاق نمی افتد؛ مثلا این ها دوست دارند صبح جمعه ای با همخ به کوه پیمایی یا عصر جمعه ای به پارک بروند. این چه مشکلی تولید می کند؟ قبول کنیم که بسیاری از این محدودیت ها به جهت تعصبات بیهوده است.

 

دوم: احیای شرایط دوران نامزدی

اما در پاسخ به این خواهر محترم باید بگویم که سعی کنید در ارتباط خود با همسرتان حالت دوران نامزدی را و ابتدای ازدواجتان را احیا کنید. یعنی:

الف) از ابراز محبّت‌هاي شديد عاشقانه به او دريغ نکنيد.
ب) در محيط خانه تا اندازه‌اي که او مي‌پسندد خود را آراسته کنيد.
ج) شادي و نشاط خود را در محيط خانه به اوج برسانيد.
د) در روزهايي که حال همسرتان مساعد است، با هم به محيط‌هاي مفرّح طبيعي برويد.

منبع: abbasivaladi.ir

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

بعد از ازدواج آقایان دروغگو ترند یا خانم ها

آقایان بیشتر دروغ می گویند یا خانم ها؟

سایت آریامن – در یک تحقیق روانشناسی مشخص شده است که معمولا زوج های جوان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *