Menu
عکس پروفایل پسرانه

دیدار صالحی‌امیری با سفیر ایران در قزاقستان و مسئولان کمیته‌های المپیک ۳ کشور – پروفایل عکس جذاب

آریامن – مجله اینترنتی عکس پروفایل خاص

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک کشورمان که به منظور شرکت در سومین مجمع عمومی کمیته‌های ملی المپیک منطقه آسیای میانه به نورسلطان پایتخت قزاقستان سفر کرده است، در حاشیه این سفر با سفیر ایران و همکارانش در سفارت ملاقات داشت و درباره مسائل مختلف قزاقستان و همکاری با این کشور گفتگو کردند.

پیمان فخری رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی در این سفر صالحی امیری را همراهی می‌کند.

وی همچنین با مسئولان کمیته های ملی المپیک ترکمنستان، تاجیکستان و مجارستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

با توجه به اینکه در کشور ترکمنستان، رئیس جمهور ریاست کمیته ملی المپیک را عهده دار است، نخستین ملاقات صالحی امیری با دبیرکل کمیته ملی المپیک ترکمنستان بود که در این دیدار مذاکرات درباره همکاری های مشترک در مجامع بین المللی و دعوت از رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان به عشق آباد برای امضاء تفاهم نامه ورزشی برای همکاری های مشترک بود.

همچنین دبیرکل کمیته ملی المپیک ترکمنستان که تا حدودی با ایران و رشته های ورزشی ما آشنایی و ذهنیت مثبتی داشت، برای سفر به ایران و بازدید از ظرفیت های ورزشی بسیار ابراز علاقه کرد و خواستار برگزاری دوره های آموزشی و تربیت مربی توسط مربیان ایرانی برای ورزشکارانشان چه در عشق آباد و چه در ایران شد.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در دومین دیدارش با رئیس کمیته ملی المپیک تاجیکستان ملاقات داشت؛ در این دیدار رئیس کمیته ملی المپیک تاجیکستان اظهار کرد: باتوجه به اینکه روابط سیاسی دو کشور بسیار خوب است علاقمندم که  همکاری ها همچون گذشته بیشتر شود چرا که در سال های اخیر برخلاف گذشته ما کمتر از ظرفیت های ورزش ایران بهره بردیم.
 

وی گفت: وقتی ایران در رویدادهای بین المللی موفق و پیروز می شود همه تاجیک ها خرسند و خوشحال می شوند چراکه همانند این است که تاجیک ها به موفقیت رسیده اند.ایران تنها پشتوانه ما در جهان است و ما به ایران خیلی متکی هستیم.

همچنین رئیس کمیته ملی المپیک تاجیکستان تاکید داشت بدلیل همزبانی دو کشور بسیار علاقمند است که از ظرفیت های آکادمی ایران بیشتر استفاده کنند و از مربیان ما دعوت کرد تا به تاجیکستان سفر کنند.

در این دیدارصالحی امیری نیز اظهار کرد: باتوجه به اینکه تاجیکستان حوزه تمدنی ماست، علاوه بر زبان مشترک اشتراکات بسیاری با این کشور داریم که باید تقویت شود و درنظر داریم تا با تفاهم نامه جدید ورزشی همکاری های جدیدی را نیز آغاز کنیم.

ملاقات با رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان نیز سومین دیدار صالحی امیری در سفر به قزاقستان بود که  بسیار دیدار طولانی و مفصلی بود که پیرامون مسائل مختلف ورزشی دو کشور، ظرفیت کمیته ملی المپیک مجارستان و همچنین دیپلماسی ورزشی بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/ا

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و … می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *