معماری
خانه / اخبار / اخبار فرهنگی و هنری / روز طبیعت کاخ موزه‌های تهران را تعطیل کرد
loading...

روز طبیعت کاخ موزه‌های تهران را تعطیل کرد

روز طبیعت کاخ موزه‌های تهران را تعطیل کرد

مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی اعلام کرد: سه کاخ موزه‌ی «سعدآباد»، «نیاوران» و «گلستان» در صورت اعلام روسای آن‌ها، تعطیل می‌شوند.

محمدرضا کارگر در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در کل کشور که دارای فضای سبز محیطی هستند بر اساس تجربه‌ی سال‌های گذشته و تصمیم مدیریت مجموعه‌های تاریخی می‌توانند یکشنبه، ۱۳ فروردین تعطیل شوند.

او ادامه داد: با توجه به این‌که پرسنل این مجموعه‌های تاریخی نمی‌توانند جلوی مردم را برای استفاده از فضای سبز در روز طبیعت بگیرند، همچنین در صورتی که احساس شود که حضور مردم بیشتر به منظور بهره‌برداری از فضای سبز است تا فضای موزه‌ای، می‌توانند با اعلام قبلی مجموعه‌ی خود را تعطیل کنند.

وی افزود: دیگر موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که از چنین شرایطی برخوردار نیستند، موظفند مانند روزهای گذشته به روی مردم باز باشند.

وی که خود سرپرست مجموعه‌ی فرهنگی تاریخی سعدآباد نیز هست؛ گفت مجموعه‌ی سعدآباد فردا ۱۳ فروردین تعطیل است.

همچنین روابط عمومی مجموعه‌ی فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران در اطلاعیه‌ای به همه رسانه‌ها اعلام کرده است این مجموعه به دلیل برخورداری از فضای سبز و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی در روز طبیعت ۱۳ فروردین تعطیل است.

مسعود نصرتی رئیس مجموعه‌ی جهانی کاخ گلستان نیز به ایسنا گفت: بر اساس سنت‌های گذشته و با توجه به وجود فضای محیطی سبز کاخ گلستان، این مجموعه فردا یکشنبه ۱۳ فروردین تعطیل است.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

مژگان صابری

بیوگرافی مژگان صابری بازیگر فیلم شعله ور + عکس

بیوگرافی مژگان صابری بازیگر فیلم شعله ور مژگان صابری بازیگر، با بازی در فیلم “شعله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *