معماری
خانه / اخبار / بین الملل / ریش بلند و حجاب در سین کیانگ ممنوع شد
loading...

ریش بلند و حجاب در سین کیانگ ممنوع شد

ریش بلند و حجاب در سین کیانگ ممنوع شد

آریامن – دولت چین داشتن ریش بلند و حجاب را در منطقه مسلمان‌نشین سین کیانگ ممنوع کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه دیلی میل نوشت، دولت چین به تازگی اعلام کرده که تدابیری را برای مقابله با افراط‌گرایی در سین‌کیانگ به کار می‌بندد که این تدابیر شامل ممنوعیت داشتن ریش بلند و حجاب می‌شود.

این ممنوعیت‌ها در چارچوب قوانین جدیدی موسوم به «مقررات مربوط به افراط‌گرایی برای منطقه خود مختار سین‌کیانگ» اعمال می‌شود. پیش از این نیز دولت چین دست به اعمال ممنوعیت‌های مشابهی در این منطقه که حدود ۱۰ میلیون مسلمان را در خود جای داده است، کرده بود.

با این حال، دولت پکن مدعی است، به رغم این محدودیت‌ها، حقوق مذهبی، فرهنگی و قانونی مسلمانان در سین‌کیانگ کاملاً محفوظ است.

به گزارش ایسنا، این مقررات جدید که از امروز (شنبه) لازم‌الاجرا خواهد بود، پس از آن مصوب شده که داعش به تازگی با انتشار ویدئویی تصاویری از کودکانی در سین‌کیانگ را نشان داد که در حال آموزش دیدن توسط اعضای این گروه تروریستی بودند.

خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که قوانین تازه همچنین این موارد را ممنوع می‌کند:

– خودداری از فرستادن کودکان به مدارس دولتی

– خودداری از مراعات سیاست‌های تنظیم خانواده

– تخریب عمدی اسناد حقوقی

– عقد براساس آیین مذهبی

این مقررات همچنین تصریح می‌کند که کارمندان فضاهای عمومی مثل ایستگاه‌ها و فرودگاه‌ها اکنون باید کسانی که تمام بدن خود از جمله صورتشان را می‌پوشانند از ورود به این اماکن “منصرف” و پلیس را آگاه کنند.

www.isna.ir

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

اخبار  بین الملل ,خبرهای  بین الملل ,دولت انگلیس

وزیر تنهایی در انگلیس

  دولت انگلیس وزیر جدیدی را با عنوان “وزیر امور تنهایی” منصوب کرده که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *