معماری
loading...

سلت ها

قبایلی که در غرب اروپا زندگی می کردند، قبل از پیروزی های رومی ها، سلت نامیده می شدند. هر قبیله از سه گروه اصلی کشاورزان، جنگجویان و کاهنان تشکیل می شد. بزرگترین زیست گاه آن ها در قلعه های مستقر در رأس تپه ها بود.

چرا جنگجویان سلت مشهور بودند؟

جنگجویان سلت به دلیل علاقه شان به جشن، جنگ و جواهر مشهور بودند. آن ها صورت خود را با رنگ آبی جنگ نقاشی می کردند و در هنگام نبرد با صدای بلند فریاد می کشیدند. اما ظاهر وحشتناک و صدای لشکر سلت ها، حریفی در برابر نظم لژیون های بسیار آموزش دیده ی رومی نبود.

کاهنان چهکسانی بودند؟

کاهنان پس از ۲۰ سال مطالعه ی همه چیز از گیاهان دارویی گرفته تا ستاره شناسی، به عنوان روحاتی و قاضی بهخدمت جامعه ی سلت در می آمدند. آن ها مراسم های مذهبی را در آبگیر های مقدس یا میان درخت های بلوط اجرا می کردند که گاهی شامل قربانی کردن انسان هم می شد. برعکس بیش تر سلت ها کاهنان می توانستند بخوانند و بنویسند.

 

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

محمدعلی شاه قاجار,دوره آخر سلطنت محمدعلی شاه قاجار

محمدحسن میرزا، پادشاه بی تاج و تخت ایران!

آخرین پادشاه قاجار   محمدحسن میرزا فرزند محمدعلی شاه قاجار آخرین ولیعهد سلسله قاجار بود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *