Menu
عکس پروفایل پسرانه

شهرکرد| سونامی گرانی به بازار سبزی و صیفی‌جات رسید – عکس های غمگین جدید

آریامن – مجله اینترنتی عکس پروفایل خاص

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، از اوایل سال جاری با افزایش چندین برابری قیمت دلار و طلا وضعیت اقتصادی مردم با نوسانات زیادی روبه رو بوده است هرچه روند افزایش قیمت ارز در کشور به ثبات نسبی دست یافت اما این بار مواد مصرفی در سبد خانوار مردم بودند که با افزایش سرسام‌آور، رکورد رشد چندین برابری قیمت را می شکستند.

صف‌های طولانی گوشت و مرغ یخ‌زده در گوشه و کنار هر منطقه خود دلیلی بر اثبات این افزایش قیمت و نبود ثبات در بازار کالاهای مصرفی است اما این بار نوبت به سبزیجات و سبزی و صیفی رسید که با افزایش قیمت گاهاً ۵ برابری بار خود را از سفره‌های مردم کم درآمد ببندد.

ابراهیم شیرانی با اشاره به اینکه طی چند ماه گذشته هزینه‌های زیرساختی و نهاده‌های محصولات گلخانه‌ای با افزایش قیمت روبه‌رو شده است، گفت: به طور مثال یک نوع سم که در سال گذشته با قیمت ۱۰۰ هزار تومان خرداری می‌شد در حال حاضر به قیمت یک میلیون تومان به فروش می‌رسد، قیمت برخی از بذرها از دانه‌ای ۲۰۰ هزار تومان به ۴ هزار تومان رسیده است و اکثر نهاده‌های گلخانه‌ای صادراتی بود که با افزایش قیمت ارز کمیاب و گران‌تر شد.

وی با بیان اینکه صادرات صیفی‌جات نیز در ماه‌های اخیر افزایش یافته است، افزود: در حال حاضر صیفی‌جاتی مانند فلفل دلمه‌ای و گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای به کشورهای روسیه، حاشیه خلیج فارس و عراق صادر می‌شوند.

همدان|خسارات سیل در خوزستان قیمت صیفی‌جات را افزایش داده است
اصفهان| کاهش ۴۰ درصدی کشت صیفی‌جات در شهرضا؛ عرضه روزانـه ۱۰ تن سیر از شهرضا به بازار مصرف
سمنان| سطح زیر کشت صیفی‌جات در شهرستان دامغان کاهش یابد

مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش ۵ برابری قیمت برخی از محصولات گلخانه‌ای، بیان کرد: فلفل دلمه‌ای با قیمت هر کیلوگرم یک دلار در سال گذشته حدود ۳ هزار تومان و با افزایش قیمت ارز امروز ۱۵ هزار تومان صادر می‌شود.

شیرانی با بیان اینکه در چهارمحال و بختیاری سطحی بالغ بر ۲۲٫۵ هکتار گلخانه فعال وجود دارد، ادامه داد: از این مقدار ۱۲ هکتار با تولید سالیانه ۲ هزار و ۴۰۰ تن سبزی و صیفی، ۳٫۵ هکتار با تولید سالیانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن توت‌فرنگی و مابقی گل شاخه‌بریده هستند.

وی به تولید سالیانه ۷٫۵ ملیون گل شاخه‌بریده در استان اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری از ۳ واحد گلخانه‌ای تا پایان سال‌جاری تولیدات گل شاخه بریده به بیش از ۱۰ میلیون می‌رسد.

مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیشترین محصولات سبزی و صیفی استان، خیار، گوجه و فلفل است، افزود: برخی از محصولات با واسطه خریداری و همراه با محموله‌های استان اصفهان به خارج از کشور صادر می‌شوند.

شیرانی اضافه کرد: در حال حاضر با افزایش صادرات رونق مناسبی در عرصه فعالیت گلخانه‌ها به چشم می‌خورد.

افزایش صادرات اگرچه رونق صنایع تولیدی و افزایش درآمد را در کشور به دنبال دارد اما با مدیریت مناسب باید از افزایش قیمت داخلی و فشار گرانی بر اقشار کم درآمد جلوگیری کرد.

انتهای پیام/ش

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و … می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *