معماری
خانه / اخبار / اخبار فرهنگی و هنری / «ظریف» پیگیر ویژه‌ی کدام فیلم بود؟
loading...

«ظریف» پیگیر ویژه‌ی کدام فیلم بود؟

«ظریف» پیگیر ویژه‌ی کدام فیلم بود؟

کارگردان فیلم «نلسون ماندلا برای همیشه» با اشاره به تلاش برای اکران فیلمش در مرکز نمایش‌های بین‌الملل نیویورک از حمایت و پیگیری ویژه محمدجواد ظریف برای ساخت این اثر سخن گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی فیلم،  نشست خبری فیلم «نلسون ماندلا برای همیشه» با حضور میثم شاه بابایی (کارگردان)، مهدی کریمی تفریشی  (تهیه کننده) و دیگرعوامل، بازیگران و نمایندگان وزارت امور خارجه در مجتمع رایزن برگزار شد.

میثم شاه‌بابایی با اشاره به روند ساخت این فیلم گفت: ساخت این پروژه از زمان فوت ماندلا آغاز شد؛ ابتدا قصد داشتیم فقط فیلمی درباره مراسم وداع بسازیم اما به مرور پروژه وسعت بیشتری گرفت و برای ما ماندلا تبدیل به یک سنبل، هدف و جریان فکری شد.

وی با اشاره به اینکه مرز بین فیلم داستانی و مستند درباره این فیلم باریک است، گفت: ما در این فیلم به دنبال بازسازی مستندگونه نیستیم.

این کارگردان با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه از این پروژه حمایت کرده است، ادامه داد: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و کل وزارت امور خارجه از این پروژه حمایت کردند و هرچند ما نگرانی‌ای برای انتخابات نداریم اما امیدواریم که این حمایت‌ها همچنان ادامه داشته باشد زیرا آقای ظریف حتی در سفر هم پیگیر روند ساخت این فیلم بود.

کارگردان فیلم «نلسون ماندلا برای همیشه» ادامه داد: معتقدم فرهنگ نقش مهمی دارد و این فرهنگ است که سیاست را می‌سازد. برای این فیلم تعریف کردن مرز داستان و مستند سخت است و این پروژه برای من پکیج بزرگی است.

وی درباره شباهت فیلم‌هایش به فیلم‌های محمد حسین مهدویان است، گفت: من تا به حال فیلم های ایشان را ندیده‌ام؛ ولی می‌دانم ایشان فضای مستند را به خوبی بازسازی می‌کند.

شاه بابایی در خصوص برنامه‌ریزی برای اکران این اثر گفت: به ما قول دادند که اگر فیلم تا آخر ماه جولای حاضر شود، بتوانیم در مرکز نمایش‌های بین‌الملل نیویورک اولین نمایش فیلم را داشته باشیم.

مهدی کریمی تفریشی (تهیه‌کننده فیلم) نیز اظهار کرد: این پروژه می‌تواند نشان‌ خوبی از وضعیت صلح و دوستی ایرانیان باشد. امروز متاسفانه تبلیغات بدی علیه کشور ما در جهان وجود دارد و ساخت فیلم‌ها می‌تواند در اصلاح وجه ایران و تصویر ایران تاثیر بگذارد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکس این فیلم در پاریس، استرالیا و نیویورک گفت: حمایت‌های خوبی از این فیلم شده و شخص محمد جواد ظریف حتی زمانی که در سفر بودند نیز تلفنی درباره آخرین وضعیت این فیلم سوال می‌کردند.

تفرشی ادامه داد: قرار بود در این فیلم نیز فیدر کاسترو به ‌صورت پررنگ حضور داشته باشد اما به دلیل فوت ایشان این کار امکانپذیر نشد. بعد از اکران فیلم ما از تمبر یادبود ماندلا ونمایشگاه عکس پروژه نیز رونمایی خواهیم کرد.

مهتاب کرامتی یکی از بازیگران فیلم نیز گفت: ماندلا برای من سنبل صبوری و باور بود و من از او آرامش را یاد گرفتم، آن هم در دنیایی که پر از خشونت و درگیری است. چه قدر خوب است که در این دنیایی که پر از اتفاقات بد است، می‌توان به صلح فکر کرد.

او با اشاره به اینکه اصلاً قصد ندارند کار بسیار عظیمی انجام بدهند افزود: نباید توقع خود را از یک فیلم بالا ببریم. معتقدم همیشه وقتی با توقع وارد سینما می‌شویم، اثری که می‌بینیم راضی‌کننده نیست. ما در این فیلم تلاش می‌کنیم که یک فیلم خوب و قابل قبول بسازیم.

کرامتی که بیش از این در فیلم «فرزند چهارم» در آفریقا بازی کرده بود، گفت: فیلم «نلسون ماندلا برای همیشه» کاملاً‌ با «فرزند چهارم» متفاوت است، زیرا ما در آن فیلم با یک اثر سینمایی مواجه بودیم و فیلمنامه‌ای از پیش‌تعیین شده داشت.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

مژگان صابری

بیوگرافی مژگان صابری بازیگر فیلم شعله ور + عکس

بیوگرافی مژگان صابری بازیگر فیلم شعله ور مژگان صابری بازیگر، با بازی در فیلم “شعله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *