Menu
عکس پروفایل پسرانه

عیدی ایران خودرو به خریداران؛ حذف ترمز دیسکی چرخ های عقب پژو ۲۰۶ تیپ ۵ – عکس پروفایل پسرانه شیک و خاص آریا من

آریامن – مجله اینترنتی عکس پروفایل خاص

عدم تخصیص به‌ موقع ارز، تغییر سیاست‌ های ارزی و مشکلات بانک‌ های خارجی پس‌ از اعلام تحریم ‌های جدید آمریکا همه و همه باعث شدند تولیدکنندگان خودرو با مشکلات بسیاری در زمینه واردات مواد اولیه مواجه شوند و زنجیره خودروسازی کشور با هزینه زیادی اقدام به تولید قطعه و خودرو می‌ کند.
مدتی است حوزه خودرو مملو از خبرهای منفی شده است. خودروهایی که بیش از چهار سال در ایران تولید می‌ شدند اکنون به خاطر تحریم ‌ها و عدم تدبیر خودروسازان تعطیل شده اند. خبر دیگر حذف ایربگ و ترمز ای بی‌ اس از خودروهایی است که قرار است تولید شود. اينبار نوبت به ترمزهاى پژو ۲۰۶ تيپ ۵ رسيد.
با توجه به اطلاعات دریافتی از شرکت ایران خودرو، آپشن ترمز دیسکی از چرخ‌های عقب پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حذف شده است.

پژو 206 تیپ پنج حذف ترمز دیسکی عقب

شرکت ایران خودرو قرار است پژو ۲۰۶ تیپ ۵ را از سال آینده با کد کلاس ۲۶۸۱۸ و با آپشن‌های کمتر روانه بازار کند. حذف ترمزهای دیسکی از مدتی قبل در محصولات ایران خودرو آغاز شده و هم اکنون به خودروی ۲۰۶ تیپ ۵ رسیده است.
بعد از اعمال تحریم بر صنعت خودروسازی ایران، بسیاری از آپشن‌ها مانند کروز کنترل، رینگ آلومینیومی و ترمز دیسکی از تولیدات داخلی حذف شده است. با این حال تاکنون توضیحی از طرف ایران خودرو یا سایپا در مورد علت اصلی حذف این قطعات ارائه نشده است و برخی از کارشناسان بر این عقیده اند که فارغ از مسئله تحریم ها، حذف شدن برخی از این قطعات در راستای ارزان سازی یا تسریع در روند ساخت و عرضه این خودروها به بازار صورت گرفته است.

برای مثال آنچه واضح است اینکه در پی افزایش قیمت فولاد و آلومنیوم، تولید و عرضه رینگ های اسپرت آلومینیومی با رقم های قبلی امکان پذیر نبوده است و شاید بود و نبود چنین قطعه ای نیز در شرایط فعلی چندان حائز اهمیت نباشد، اما زمانی که نوبت به قطعاتی مانند ایربگ های جانبی یا ترمز دیسکی چرخ های عقب می رسد، باید انتظار داشت که تاثیرات مضر حذف این قطعات بر روی ایمنی خودروها نیز مورد توجه واقع شود و سازمان های نظارتی نظیر سازمان استاندارد به ماجرا ورود کند، اما متاسفانه تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده است.

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و … می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *