معماری
خانه / بهداشت و سلامت / آیا گوش دادن به موسیقی باعث فشار خون خواهد شد؟
loading...

آیا گوش دادن به موسیقی باعث فشار خون خواهد شد؟

موسیقی و فشار خون-آریامن

پزشکی در اروپا ضمن تجسس از علل فشار خون که در دنیای جدید بسیار فراوان شده است بازوبند فشار خون را به بازو بسته و دکمه رادیو را باز و با گوش دادن به برنامه های مختلف موسیقی به نتایج زیر رسید:

 

  1. هر قدر موسیقی نامطبوع و زننده باشد درجه فشار خونم اضافه می شود و در موقع گوش دادن صداهایی که موجب کسالت روحی و ناراحتی می باشد حقیقتاً بالا رفتن فشار خون به حدی بود که پزشک را متوحش ساخت.
  2. عده ای از برنامه های موسیقی هیچگونه اثری را در شنونده به جا نگذارده.
  3. برخی از موسیقی ها اثر آرام کننده ای داشته و تا مدتی که ادامه دارد فشار را از حد معمول پایین می آورد و خلاصه موسیقی چنان تاثیری روی پزشک داشت که حقیقتا سلامتی او را تهدید می نمود.

 

این نظریه مورد تایید عده ی زیادی از دانشمندان اروپا و آمریکا واقع شده و بتدریج مورد تصدیق همگی گردیده. تا جایی که از طرف جمعی از روشنفکران و نویسندگان و دانشمندان آمریکا لایحه تنظیم و به مجلس سنای آمریکا تقدیم نمودند تا دولت برای جلوگیری از امراض که به وسیله موسیقی مانند فشار خون، بیماری مانی، رکود فکر، تضعیف اراده و اثرات شوم آن بر روی اعصاب پدید می آید که خطرناک ترین آن ها ضعف اعصاب است، از کنسرت و موسیقی های عمومی جلوگیری به عمل آورد.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

عوارض خواب زیاد, ضررات خواب زیاد

ضررهای خواب زیاد

ضررهای خوابیدن زیاد – ضررهای خواب زیاد – مضرات خواب زیاد – مضرات پرخوابی – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *