معماری
خانه / بهداشت و سلامت / حتما هشدارهای بدن را جدی بگیرید
loading...

حتما هشدارهای بدن را جدی بگیرید

هشدارهای بدن

بدن زبان خودش را دارد و گاه خواسته هایش را با دردهایی بیان می کند که مدام تکرار می شوند. این موارد دقیقا همان هایی هستند که نباید پشت گوش انداخته شوند؛ زیرا گاه در اخلال این درد های بی اهمیت، مسئله ای مهم و جدی وجود دارد؛ پس در مواجهه با اخطار های بدن، گوش هایتان را تیز کنید!

 

مشکل دید

آیا این مشکل از چشم هاست؟ نه لزوما همیشه مشکل از چشم ها نیست!

شاید این امر به دلیل خستگی یا کار زیاد با رایانه باشد یا از علائم مشکلی جدی (مثل تخریب ماهیچه، آب مروارید یا آب سیاه) به ویژه بعد از پنجاه سالگی حکایت کند. البته گاه نیز ناشی از عوارض جانبی یک دوره درمان است؛ به ویژه در افرادی که دچار مشکلات مثانه هستند یا داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند؛ حتی ممکن است نشانه دیابت معالجه نشده یا پارگی کوجکی در رگ های مغزی باشد.

کاری که باید انجام داد:

حتی جزئی ترین مشکلات تان را برای پزشک خود توضیح دهید و او را در جریان بیماری های چشمی موجود در خانواده تان قرار دهید!

 

تپش

بعد از چهل سالگی باید جوانب احتیاط را رعایت کرد!

تپش قلب گاهی ناشی از مصرف بی رویه محرک هایی مثل قهوه، چای و نوشیدنی های الکلی یا سیگار است؛ همچنین ممکن است به دلیل اضطراب و استرس به وجود بیاید یا از عملکرد بد و نامنظم قلب و تیروئید پرکار حکایت کند. گاه این حالت حمله قلبی را به ما هشدار می دهد یا ناشی از عوارض جانبی برخی داروهاست.

کاری که باید انجام داد:

با حفظ خونسردی کامل به پزشک مراجعه کنید؛ به ویژه اگر چهل سالگی را رد کرده اید. چنین مشکلاتی باید همیشه تحت کنترل باشند.

 

سرگیجه

باید متوجه گوش ها بود!

شاید این امر ناشی از عوارض جانبی سرماخوردگی باشد که با تراکم مایع گوش داخلی همراه است؛ همچنین احتمال دارد به دلیل عفونت ویروسی باشد که به بخش میانی ماز در گوش داخلی آسیب رسانده یا از ورمی مزمن در گوش حکایت کند. در مواردی هم نشانه ای از کم خونی، فشار خون پایین، قند خون پایین یا دیابت است. گاه نیز نشانه ای از مشکل قلبی یا دستگاه گردش خون به شمار می آید؛ حتی می تواند به دلیل بحران کوچکی از صرع باشد؛ زیرا این بحران ها همیشه مشاهده نمی شوند. البته در بیشتر موارد به دلیل مشکل در گوش داخلی به ویژه ماز است.

کاری که باید انجام داد:

در هنگام سرگیجه، شرایط حالات تان را برای پزشک خود دقیقا توضیح دهید؛ همچنین علائم دیگری را که همراه با آن یا پس از آن در شما ایجاد می شود؛ این حالات شامل درد، رنگ پریدگی و تهوع هستند.

 

گرفتگی عضلانی

در بیشتر موارد این امر به دلیل کمبودهایی در بدن است.

شاید این حالت به دلیل کمبود کلسیم، پتاسیم یا منیزیم در بدن باشد یا به دلیل مشکلات وریدی ناشی از مصرف الکل یا داروهای خاص مثل سنگ کلیه، آمفتامین ها، قرص های ضد چربی یا بعضی بی حس کننده ها.

کاری که باید انجام داد:

حتی اگر این گرفتگی ها شما را اذیت نمی کنند باید آن را با پزشک در میان بگذارید. در موارد نادری، این گرفتگی ها نشانگر بیماری ای جدی هستند که باید به سرعت پیشگیری شوند!

 

ورم

مراقب فشار خون خود باشید!

البته این امر به دلیل نزدیک شدن دوره قاعدگی، کارکرد بد و نامنظم قلب، کلیه یا مشکلاتی در کبد باشد.

کاری که باید انجام داد:

گاه این ورم ها نشانه ای از یک مشکل جدی هستند؛ بنابراین حتما به پزشک مراجعه کنید!

از ما گفتن بود، دیگر خود دانید!

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

عوارض خواب زیاد, ضررات خواب زیاد

ضررهای خواب زیاد

ضررهای خوابیدن زیاد – ضررهای خواب زیاد – مضرات خواب زیاد – مضرات پرخوابی – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *