معماری
خانه / فرهنگ و هنر / هنر و هنرمند / هنرمندان چه کسانی هستند؟
loading...

هنرمندان چه کسانی هستند؟

هنرمندان کسانی هستند که اثر هنری خلق می کنند. گرچه برخی از آنها آموزش رسمی ندیده اند ، اما بسیاری از هنرمندان بزرگ ، مطالعات هنری داشتهاند. امروزه هنرمندان می توانند در مراکز آموزشی هنری تحصیل کنند ، اما در گذشته ، آن ها با شاگردی و کارآموزی زیر نظر هنرمندان با تجربه تر آموزش می دیدند. هر فرهنگ و دوره ی تاریخی ، هنرمندان بزرگ خود را دارد.

 

هنرمندان کجا کار می کنند؟

بیشتر هنرمندان کارگاه دارند – اتاق یا جایی دیگر که آن ها در آنجا اثر هنری خود را خلق می کنند. بسیاری نیز در فضای باز کار می کنند. مثلا نقاشانی که منظره می کشند ، ممکن است طرح های اولیه شان را در فضای باز بکشند و بعد آن را در کارگاهشان کامل کنند یا فضای کار هنری در دل محیط طبیعی ایجاد کنند.

 

چگونه هنرمندان امرار معاش می کنند؟

برخی وقت ها هنرمندان از مشتری سفارش می پذیرند. این مشتری ممکن است یک فرد یا یک موسسه باشد. گاهی نیز اثر هنری بوسیله ی فرد، موسسه یا یک گالری خریداری می شودو. امرار معاش به عنوان یک هنرمند ، کار آسانی نیست. ونسان ون گوگ (۱۸۵۳ – ۱۸۹۰) کسی که آثار موزه اش با قیمتهای بالا خریدو فروش می شوند ، در زمان زنده بودنش ، نقاشی هایش را به سختی می فروخت.

 

پابلو پیکاسو

⇑ پابلو پیکاسو در حال ترکیب رنگ ها در کارگاه خود

برخی هنرمندان مشهور می شوند. یکی از هنرمندان با ذوق و بانفوذ قرن بیستم ، نقاش اسپانیایی ، پیکاسو (۱۸۸۱-۱۹۷۳) بود که شهرت جهانی یافت.

 

یان ورمی یر

⇑ کارگاه هنرمند ، یان ورمی یر ، ۱۶۶۵

این هنرمند آلمانی (۱۶۳۲-۱۶۷۵) یک دید کلی به ما می دهد که چطورو در کجا کار می کرده است. در اینجا او در حالی که روی سه پایه اش نشسته ، از مدلی نقاشی می کند که مانند سِلیو (الهه شعر) حالت تفکر به خود گرفته است.

 

باربارا هپورث

⇑ باربارا هپورث در حال کنده کاری روی چوب

دستاوردهای هنرمندان زن اغلب نادیده گرفته می شوند. مجسمه ساز بریتانیایی هپورث (۱۹۰۳-۱۹۷۵) یکی از هنرمندان مشهور قرن بیستم بود.

 

گالری ها

گالری ، یک فضای نمایشگاهی است که آثار هنری در آنجا به نمایش گذاشته می شوند. گالری ها همه گونه اثر هنر و صنعتی ، از جمله نقاشی ، مجسمه ، سفال ، اینستالیشن ، ویدئو ، و عکس را در معرض تماشا قرار می دهند. آن ها می توانند موسساتی عمومی (جایی مثل موزه ها) یا خصوصی باشند.

 

آیا همه گالری ها آثار هنری را خرید و فروش می کنند؟

گالری های خصوصی تجاری ، آثار هنری را که به نمایش می گذارند ، می فروشند. این نوع گالری ها اغلب به صورت تخصصی در یک رشته ی هنری مثل هنر معاصر یا نقاشی های سنتی منظره فعالیتمی کنند. گالری های عمومی آثار هنری را گردآوری می کنند تا به مجموعه های همیشگی شان اضافه کنند ؛ نه اینکه آن ها را بفروشند ، بلکه برای اینکه آن ها  را برای عموم مردم به نمایش بگذارند.

 

گالری های بزرگ جهان

لندن: گالری ملی، تیت، موزه ی ویکتوریا و آلبرت

مادرید: پرادو

نیویورک: موزه ی هنر متروپولیتن، موزه ی هنرهای معاصر

پاریس: لوور، موزه ی هنر های معاصر، موزه ی آورسای

رم: موزه های واتیکان

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

سحر دولتشاهی و همایون شجریان

ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان از شایعه تا واقعیت

ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان از شایعه تا واقعیت ازدواج سحر دولتشاهی و همایون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *