معماری
خانه / اخبار / اخبار سیاسی / وزیران دولت دوازدهم آقای روحانی معرفی شدند
loading...

وزیران دولت دوازدهم آقای روحانی معرفی شدند

وزیران دولت دوازدهم

در هر دوره ریاست جمهوری شخص رئیس جمهور برای در دست گرفتن امور کشور نیاز به وزرایی دارد که از نظر وی افراد تخصص لازم را داشته و مورد اطمینان وی باشند. زیرا رئیس جمهور تمامی برنامه های ۴ ساله ی خود با تکیه بر دانش و تخصص وزرای کابینه تهیه و تدوین می نماید. در دولت یازدهم و دوره اول ریاست جمهوری آقای روحانی اعضای کابینه دولت از افرادی با سابقه مدیریتی که قبلا در دولت های قبلی هم سمت هایی رو داشتند استفاده شد. اما وزرای دولت یازدهم با حاشیه های زیادی مواجه بودند که بارها توسط مسئولین بالادستی که به کابینه روحانی اشراف داشتند مورد بازخواست قرار گرفتند. اما همانطور که هر فصلی تغییراتی در طبیعت ایجاد میکند کابینه روحانی نیز در دولت دوازدهم نیاز به تغییرات خواهند داشت. با توجه به این که در انتخابات ۹۶ جناب آقای دکتر روحانی با اکثریت آرا پیروز این میدان بود انتخاب مردمی است که یک بار دیگر مانند انتخابات ۹۲ به ایشان و اعضای کابینه دولت روحانی اعتماد کردند. در پی برگزاری انتخابات ۹۶ اعضای کابینه دولت روحانی نیز دستخوش تغییراتی می شوند و این امری طبیعیست. در ادامه با ما همراه باشید تا تغییرات در لیست وزرای کابینه دولت روحانی را مورد بررسی قرار دهیم و در نتیجه اسامی وزرای دولت روحانی را معرفی کنیم.

 

وزیران دولت دوازدهم

وعده دکتر روحانی برای استفاده از نیروی جوان در کابینه

در طی هفته ای که به تبلیغات کاندیداهای محترم ریاست جمهوری اختصاص داشت وعده های بسیاری داده شد که بعضی را می توان صرفاً وعده های تبلیغاتی و دور از ذهن نامید اما یکی از مهمترین وعده هایی که آقای دکتر روحانی داده بودند در یکی از سخنرانی هایشان که از شبکه خبر پخش گردید قول استفاده از نیروی متخصص و جوان در کابینه ریاست جمهوری بود. علت استفاده از جوانان در کابینه دولت روحانی می توان تخصص به روز و درک بهتر جوانان از مسایل و مشکلات روز کشور و مردم دانست. همچنین این تغییر در دولت دوم روحانی، به دلیل هجمه انتقاداتی که به بعضی از وزرای قبلی وارد شد می باشد.

وزیران دولت دوازدهم

با توجه به نزدیک شدن پایان دولت یازدهم، طبق نظر فعالان سیاسی و سخنگوی دولت، آقای نعمت زاده وزیر صنعت و معدن جز نفرات اولیست که از لیست کابینه اعصای دولت روحانی خارج میگردد.این تصمیم بر اساس فعالیت های ضعیف و حمایت وی از کمپین غیر قانونی خرید نکردن خودروی ایرانی بود که انتقادهای بسیاری را به همراه داشت. همچنین به دلیل سن بالا نیز منتقدین وی را قابل صلاحیت در سمت وزیری ندانسته و همچنین بارها به دلیل اشتباهات در محاسبات ارزی که باعث ایجاد بازار سیاه در صنعت نساجی شده بود نیز مورد حمله مجلس قرار گرفته بود.

رفتن هاشمی از وزارت بهداشت حتمی است

وزیران دولت دوازدهم

سید حسن قاضی زاده هاشمی علیرغم برخورداری از رأی اعتماد ۹۱ درصدی، از همان ابتدا علاقه ای به ماندن در کابینه دولت یازدهم نداشت و بارها صحبت رفتن وی مطرح گردید. با اینحال آقای قاضی زاده هاشمی در دولت یازدهم کارنامه درخشانی را از خود بجای گذارد و مثال بارز آن طرح تحول سلامت بود که تحولی در زمینه پزشکی و درمان ایجاد نمود. اما وی همچنان بخاطر ثروتش مورد انتقاد بسیاری از جناح های سیاسی نیز بوده است. همچنین وقتی از وی سوال شد که در دولت دوازدهم باقی خواهد ماند یا خیر، پاسخ منفی دادند و گفتند بعد از تکمیل طرح تحول سلامت سمت را به وزیر بعدی واگذار خواهد نمود.

 

اسامی وزرای احتمالی در لیست کابینه دولت روحانی

علیرغم کارنامه درخشان دولت یازدهم در مسیر اقتصاد و فرهنگ مانند ثبات نرخ ازر، بازگشایی خانه سینما ، طرح تحول سلامت، و بسیاری دیگر… نشان از حضور وزرای کارکشته در بین اعضای وزرای دولت یازدهم داشته است اما برای پیشرفت همیشه به تغییر نیاز است. با اینحال تا این لحظه هنوز اسامی وزرای کابینه دولت دوازدهم از سوی دفتر دکتر روحانی منتشر نگردیده است ولی طبق شنیده های معتبر قرار است این لیست سن وزرا را با دقت مد نظر قرار داده و انتخاب دقیقی صورت گیرد. با توجه به اینکه در هنگام تحویل گرفتن دولت دهم به دلیل وضعیت نابسامانی که در کشور وجود داشت، دکتر روحانی در انتخاب وزرا مجبور بود کمی محافظه کارانه عمل نماید. اما با توجه به حل بسیاری از مسایل در ۴ سال گذشته و کسب یک آرامش اقتصادی نسبی، هم اکنون وی میتواند نسبت به انتخاب اعضای کابینه وزرای کابینه دولت دوازدهم آزادی عمل بیشتری داشته باشد.

تمرکز بر شایستگی و تخصص در انتخاب اعضای کابینه دولت دوازدهم

همانطور که بالاتر اشاره شد، ضمن جوان تر بودن اعضای کابینه دولت دوم روحانی، شاخص انتخاب کابینه دولت دوازدهم بر مبنای تخصص و دانش وزرای آینده برای پست مربوطه مد نظر می باشد. بنابراین با ارائه لیست جدید کابینه دوم روحانی امیدوار هستیم که تحولات بسیار خوب و گسترده ای در اموری همچون اقتصاد، اشتغال، ورزش، بهداشت و درمان، گردشگری و دیگر موارد مهم کشور که موجبات پیشرفت ملت و دولت را فراهم می کنند صورت گیرد.

لیست وزرای دولت روحانی – لیست پیشنهادی وزرا به زودی…

همچنین به گزارش سایت آریامن الیاس خضرتی در  توییتر وزرای قطعی دولت دوازدهم را معرفی کرد.

وزیران دولت دوازدهم
     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,کاریکاتور

احمدی‌نژاد و نون و پنیر و سکه!

نماینده مردم رشت در مجلس: ۷۹هزار سکه در دولت مدعی پاک‌دستان توزیع شده است؛ آن‌ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *