معماری
خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / چرا از گمرک مربا وارد می کنیم؟
loading...

چرا از گمرک مربا وارد می کنیم؟

چرا از گمرک مربا وارد می کنیم؟

کارآفرینان مطرح دور دولت را بگیرند.

به گزارش آریامن عضو شورای مرکز حزب اسلامی کار از دولت خواست به جای تاجران دارای تفکر واردات از تجربیات کارآفرینان شاخص و مطرح در بخش خصوصی برای تحقق شعار “تولید و اشتغال” استفاده کند.

حمید نجف در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در طول سالهای گذشته خود را به بحث تجارت و واردات متکی کردیم و از تریبون‌های مختلف از تولید به صورت شعاری حمایت کردیم در حالی که در عمل کارگزارانی را انتخاب کردیم که همگی به شکلی عقبه تجاری داشته و دارند و تفکرشان تفکر واردات بوده است.

وی افزود: معتقدم بخشی از موانع اشتغال و تولید، افرادی هستند که با تولید بیگانه‌اند و در بدنه دولت قرار دارند لذا دولت باید از افراد کارآفرین خصوصا در بخش خصوصی استفاده کند و تولیدکنندگان موفق را مورد توجه قرار بدهد.

نجف با بیان اینکه کارآفرینان مطرح باید دور دولت را بگیرند، گفت: افرادی که به اسم تاجر شناخته می‌شوند، نمی‌توانند دولت را در تحقق اهداف تولید و اشتغال همراهی کنند و دولت برای تحقق شعار امسال لازم است تا تولیدگرانی که حرفی برای گفتن دارند و در بخش خصوصی شاخص‌اند به کار بگیرد تا هم حوزه کارآفرینی آنها را گسترش دهد و هم از توانمندی، تجربیات و تفکراتشان استفاده کند.

وی در عین حال حمایت از تولید را در گرو رفع موانع از سر راه تولید دانست و تاکید کرد: وقتی در داخل کشورمان تنوع اقلام خوراکی با بهترین کیفیت را داریم، چرا باید از گمرکات مربا وارد کنیم و چند میلیون دلار بابت آن بپردازیم؟

به اعتقاد عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار، دولت باید جلوی واردات بی رویه برندهای خارجی و ترکیه‌ای را بگیرد و از برند ایرانی حمایت کند حتی اگر از طریق مسافر وارد کشور می‌شود، جریمه‌های سنگین به آن ببندد تا برندهای ایرانی نابود نشوند.

وی گفت: اسکله‌ها و گمرکات ما نباید محل واردات بی رویه کالا شوند و اگر قرار به واردات کالا است باید دستگاه‌ها و تجهیزاتی را وارد کنیم که بخش تولید به شدت به آنها نیازمند است.

منبع ایسنا

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

یارانه

یارانه آذر ماه ۹۶ کی واریز خواهد شد

یارانه آذر ماه ۹۶ کی واریز می شود؟ هشتاد و دومین مرحله از پرداخت یارانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *