معماری
خانه / طب سنتی / چرا در بین غذا نباید آب خورد؟
loading...

چرا در بین غذا نباید آب خورد؟

why-we-should-not-drink-wather-with-meal

هنگام غذا خوردن هم نباید آب خورد چون آب باعث می شود مواد بزاقی، کل غذا را در بر نگیرد و هضم غذا طولانی تر بشود و اگر آرام تر بخوریم بزاق بیشتر تحریک می شود و ماده اصلی رقیق کننده غذا در معده بزاق است و باعث می شود هضم بهتر انجام شود.

کمی درباره بزاق دهان بدانیم.

غذا باید با بزاق دهان مخلوط شود تا هضم بهتر صورت بگیرد، ۳۰% مواد بزاقی شناخته شده است و ۷۰% آن نامعلوم است، غذا با بزاق جذب بدن می شود و بدون بزاق جذب نمی شود و در هنگام غذا خوردن دیدنی ها و شنیدنی ها تاثیر زیادی دارند، کسی که با بزاق غذا می خورد به یوبوست و یا اسهال دچار نمی شود. الآن که کبد چرب زیاد شده است بخاطر عدم ترشح بزاق است. چون با غذا آب می خورند بزاق ترشح نمی شود.

با لیسیدن سر انگشتان، ماده ای ترشح می شود که آن ماده درمان بی اشتهایی است، اگر ما گندم را با آب خمیر بکنیم و روی دمل بگذاریم هیچ اتفاقی نمی افتد اما اگر همان گندم را با بزاق دهان خمیر کنیم و روی دمل بگذاریم دمل سر باز می کند، با دست خوردن هم غذا را جذب بدن می کند.

در هنگام کشیدن دندان بیش از ۵۰۰ تا مویرگ پاره می شود اما آب دهان باعث می شود که خونریزی اتفاق نیفتد.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

عوارض چای ترش,فواید چای ترش,خواص گیاه چای ترش

دیابتی‌ها چای ترش بنوشند!

چای ترش دارای خواص فراوانی برای بدن است چای ترش از نوشیدنی های گرم و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *