معماری
خانه / سبک زندگی / چگونه برای همسرمان شوهر خوبی باشیم؟
loading...

چگونه برای همسرمان شوهر خوبی باشیم؟

گاه زندگی زناشویی به میدان نبرد و درگیری تبدیل می شود؛ به ویژه اگر همسرتان عادت داشته باشد، سر هر موضوعی به شما گیر بدهد و بهانه جویی کند. در نتیجه، گاه برای این که احساساتش را نادیده گرفته اید یا به او توجه نکرده اید، بازخواست می شوید. با وجود این، شما می توانید با انجام دادن برخی کارها و استفاده از کلماتی خوشایند، همه چیز را جبران کنید.

 

۱- صبح ها رختخواب تان را جمع کنید و صبحانه را آماده کنید.

وقتی همسرتان آماده می شود تا روزش را شروع کند، شما تخت را مرتب کنید تا او دیگر مجبور نباشد این کار را بکند. همین کار کوچک نشان می دهد که شما می خواهید به او کمک کنید، کار مفیدی برایش انجام دهید و کمی از بار مسئولیت هایش بکاهید؛ حتی می توانید با آماده کردن صبحانه، روزش را شیرین کنید! البته لازم نیست صبحانه چندان مجلل باشد. اگر همسرتان سر کار می رود، می توانید صبحانه ای مختصر برایش تدارک ببینید که در راه بخورد. بدین ترتیب احتمالا  یکی از ده ها مشغله صبحگاهی او را کم می کنید. بی شک این کار شما برای او بسیار ارزشمند است.

 

۲- پیش از درخواست همسرتان، در انجام دادن کارهای خانه به او کمک کنید.

آیا همسرتان مدام از شما می خواهد در کارهای خانه کمکش کنید؛ اما شما مدام از انجام دادن این کار طفره می روید و او هم ناراحت می شود؟ اگر پاسختان مثبت است، این روند را تغییر دهید. خودتان پیشقدم شوید و حتی فبل از این که او از شما بخواهد، آن کارها را انجام دهید. آشغال ها را بیرون ببرید، آشپزخانه و اتاق نشینمن را مرتب و جمع و جور کنید و به کارهای حیاط یا لباس های کثیف رسیدگی کنید. به او نشان دهید که می خواهید کمی از فشار استرس برنامه روزانه اش را کم کنید و مسئولیت پذیر باشید.

 

۳- در انجام دادن یکی از مهم ترین کارهای همسرتان به او کمک کنید.

شاید همسرتان از آن دسته خانم های پرمشغله ای است که باید بین کارهای خانه و حرفه اش تعادل ایجاد کند و به همان هم حواسش به خودش و کارهای شخصی اش باشد و برای آن ها وقت هم بگذارد. در این صورت، اگر به شکلی ملموس در دسترس باشید و او حمایت و کمک شما را ببیند، بی شک لبخند به لبانش خواهد آمد و از این کار شما قدردانی خواهد کرد؛ بنابراین به او کمک کنید تا بتواند یکی از کارهای لیستش را تکمیل کند وتیک بزند! این امر از استرس او در طول رور کم می کند و بدین ترتیب، وقتبیش تری را هم برای خودش خواهد داشت؛ برای مثال، فرض کنید که شما به جای او بچه ها را از مدرسه به خانه بیاورید تا او بتواند به کلاس یوگا برسد یا در مراسمی کاری و حتی تفریحی شرکت کند. در این حالت، او می تواند بدون هیچ گونه مسئولیتی وقت بیش تری را با همکارانش بگذراند و کمی استراحت کند.

 

۴- یک روز کامل را با یکدیگر بگذرانید، فقط خودتان دو نفر.

اگر بچه دارید، بی شک دلتان می خواهد زمان هایی هم برای خودتان داشته باشید و بتوانید دو نفری با یکدیگر وقت بگذرانید. می توانید پرستار بچه بگیرید یا از پدر و مادرهایتان کمک بخواهید. به این ترتیب، می توانید ساعتی را در کنار یکدیگر به فعالیت های مورد علاقه تان بپردازید. شاید هم بخواهید شام را در رستورانی در کنار یکدیگر بخورید یا در یک روز گرم و آفتابی، با هم به پیک نیک بروید. در هر حال، انتخاب با شماست!

 

۵- همسرتان را با هدیه ای هوشمندانه سورپرایز کنید.

این هدیه می تواند سبدی از گل های مورد علاقه او باشد یا یک بسته از شکلات های دلخواهش؛ حتی می توانید کارتی زیبا بخرید. بعد درباره عشقتان و این که او چقدر برای شما جذاب است چند جمله بنویسید و کارت را کنار رختخواب او بگذارید؛ یا حتی در هر جایی که او بتواند پیدایش کند؛ همچنین می توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و خودتان آن هدیه را برای همسرتان بسازید ؛ برای مثال، می توانید قاب عکسی درست کنید و همراه با یکی از عکسی های دونفره تان آن را هدیه کنید یا گردن بندی دست ساز و خلاقانه به او نشان می دهد که شما برای خوشحال کردنش زمان گذاشته اید و تا آنجا که می توانسته اید، تلاش کرده اید.

 

۶- برای همسرتان شامی خوشمزه درست کنید.

باه، به همسرتان شامی خوب و خوشمزه هدیه دهید تا دیگر او مجبور نباشد آن شب آشپزی کند. حال یا می توانید غذای مورد علاقه اش را برایش درست کنید یا با طعم، مزه و غذایی جدید او را سورپرایز کنید. خریدهای لازم، شستن ظرف های مورد نیاز و چیدن سفره را خودتان انجام دهید. بعد او را به سر سفره یا میز دعوت کنید و اجازه دهید که در کمال آرامش از غذایش لذت ببرد. بدون شک این کار برایش بسیار جذاب است و او را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر می خواهید همه این خوشی ها را تکمیل کنید، بعد از شام، ظرف ها را هم خودتان بشویید تا همسرتان بتواند با خبال راحت استراحت کند. بی شک این ایده جواب می دهد؛ به ویژه اگر همسرتان همیشه کارهای مربوط به آشپزی و شستشو را انجام می دهد. در واقع، تغییری کوچک در برنامه روزانه و همیشگی به همسرتان می فهماند که حواس شما به اوست و می خواهید خوشحالش کنید.

 

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

بعد از ازدواج آقایان دروغگو ترند یا خانم ها

آقایان بیشتر دروغ می گویند یا خانم ها؟

سایت آریامن – در یک تحقیق روانشناسی مشخص شده است که معمولا زوج های جوان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *