معماری
خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / گرما عامل گرانی قیمت مرغ
loading...

گرما عامل گرانی قیمت مرغ

http://ariaman-mg.ir/wp-content/uploads/636351369663824863.jpg

 

مهدی یوسف خانی با بیان اینکه قیمت مرغ درحال حاضر به ۸۰۵۰ تومان رسیده است، اظهارداشت: در حال حاضر قیمت مرغ زنده ۵۴۰۰ تومان است.

او اضافه کرد: قیمت مرغ آماده طبخ درب عمده فروشی درب کشتارگاه ۷۲۰۰ تومان، تحویل درب واحدهای صنفی ۷۳۵۰ تومان و در مراکز خرده فروشی ۸۰۵۰ تومان است.

یوسف خانی قیمت هرکیلوگرم ران مرغ با کمر را ۷۰۵۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هرکیلوگرم ران مرغ بی کمر ۸۰۵۰ تومان، سینه با کتف ۱۳۰۰۰ تومان، سینه بدون کتف ۱۴۰۰۰ تومان و فیله مرغ ۱۷۰۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی دربارهٔ دلایل این گرانی، افزود: گرمای هوا یکی از دلایل این امر است، چرا که دمای هوا، امسال افزایش زیادی یافته و باعث ایجاد تلفات چشمگیری در مرغداری‌ها شده است؛ ضمن اینکه در فصل گرما، میزان جوجه ریزی نیز کاهش می‌یابد.

یوسف خانی گفت: البته با این گرانی قیمت جوجه یکروزه که نرخ آن هم اکنون، به ۲۵۰۰ تومان رسیده است، نرخ فعلی مرغ برای اینکه مرغداران زیان نکنند و سرپا بمانند منطقی است.

 

کلیه قیمت های مرغ زنده (مرغ گوشتی) از مراجع معتبر مانند اتحادیه ها و یا کشتارگاه ها تامین شده و قیمت خرید کشتارگاه از مرغدار می باشد که شامل قیمت مرغ درشت با وزن بالای ۲/۵ کیلو بوده و بصورت عرفی اعلام میگردد . تمامی قیمت ها بدون احتساب کرایه طول راه می باشد

افزایش قیمت مرغ

افزایش ۲۵۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۵ هزار و ۴۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۷هزار و ۲۰۰ تومان، توزیع درب واحدهای صنفی ۷ هزار و ۵۵۰ تومان و خرده فروشی ۸ هزار و ۵۰ تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۷ هزار و ۵۰ تومان و نرخ هر کیلو ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۸ هزار و ۵۰ تومان است.

یوسف خانی با اشاره به نرخ سایرمشتقات افزود: همچنین قیمت هر کیلو سینه با کتف ۱۴ هزار تومان، سینه بدون کتف ۱۵ هزارتومان و فیله مرغ ۱۳ هزار تومان است.

سینه مرغ

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با بیان اینکه با وجود نبودکشش بازار امکان افزایش مجدد قیمت ها وجود ندارد، عنوان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام از اواخر هفته گذشته از طریق اتحادیه و دیگر سازمانها اقدام به عرضه مرغ منجمد و با نرخ ۵ هزار و ۷۰۰ تومان نموده که این امر تاثیر به سزایی درکنترل قیمت دارد.

وی با اشاره به دلایل نوسانات قیمت مرغ طی روزهای اخیر تصریح کرد: طبق روال همه ساله در فصل گرما مرغداران به سبب ریسک بالا جوجه ریزی خود را کاهش می دهند ضمن آنکه ۱۰ الی ۱۵ درصد تلفات در فصل تابستان مزید بر علت شده است.

 

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

یارانه

یارانه آذر ماه ۹۶ کی واریز خواهد شد

یارانه آذر ماه ۹۶ کی واریز می شود؟ هشتاد و دومین مرحله از پرداخت یارانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *