معماری
خانه / اخبار / اخبار سیاسی / گفت‌وگوی تلفنی روسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران و سوریه
loading...

گفت‌وگوی تلفنی روسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران و سوریه

گفت‌وگوی تلفنی روسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران و سوریه

آریامن – سرلشکر محمد باقری و سپهبد علی ایوب در گفت‌وگویی پیرامون تحولات سوریه و تهاجم موشکی آمریکا به این کشور تاکید کردند: تجاوز آشکار آمریکایی ها به سوریه برای روحیه دادن به ترویست ها و هم پیمانان شکست خورده آنان است.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل، سردار سرلشکر پاسدار محمدباقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپهبد علی ایوب رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سوریه، پیرامون تحولات میدانی جنگ سوریه و حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات، به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.

سرلشکر باقری در این گفت‌وگو با محکوم کردن شدید حمله آمریکا به پایگاه هوایی ارتش سوریه گفت:‌ ما این اقدام را تجاوز آشکار به یک کشور مستقل و آزاده و خلاف قوانین بین‌المللی دانسته و به روح بلند شهدای ارتش و مقاومت سوریه درود می فرستیم.

وی افزود: حادثه هولناک شیمیایی خان شیخون، حادثه‌ای مشکوک و توطئه ضد دولت و ملت سوریه بوده و مانند شما و روسیه معتقدیم تحقیق و بررسی میدانی آن با تعیین یک گروه بی طرف ضروری است و می‌تواند حقانیت مقاومت برابر این تهاجم بیرحمانه را اثبات نماید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تهاجم موشکی آمریکایی ها به سوریه را تلاش کاخ سفید و هم پیمانان برای توسعه تجاوزگری و احیای تروریست ها دانست و تاکید کرد: ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حمایت از مقاومت و رزمندگان سوریه برابر تروریست های تکفیری و مورد حمایت قدرت های استکباری را افتخار خود می‌داند و اطمینان دارند دولت و ملت سوریه سرانجام بر تروریست‌ها فائق خواهند آمد.

در این گفت‌وگو سپهبد علی ایوب رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سوریه نیز با تشکر از مواضع و حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت، ملت و نیروهای مسلح این کشور در نبرد با تروریست ها و حامیان آن‌ها گفت:‌ موضع ایران در این زمینه منطقی، آگاهانه و برخاسته از ادراک بالا و عمیق بوده و در حقیقت مهم ترین تکیه گاه ما برابر این تهدیدات است.

سپهبد علی ایوب افزود: روابط ایران و سوریه تاریخی است و هر دو طی دهه‌های اخیر در محور مقاومت توانسته‌اند بسیاری از فتنه ها و تهدیدات را خنثی سازند.

وی با اشاره به عملیات موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات تصریح کرد: حمله و تجاوز آمریکایی ها نه تنها روحیه خلبانان و رزمندگان سوری را تضعیف نکرد بلکه باعث ارتقاث انگیزه و روحیه آن‌ها برای درهم کوبیدن تروریست ها شده است.

سرلشکر باقری و سپهبد علی ایوب در پایان با تاکید بر تداوم همکاری های متحدان سوریه برابر تروریست ها و حامیان آن‌ها تاکید کردند:‌ تروریست ها در سراشیبی سقوط قرار گرفته اند و تجاوز آشکار آمریکایی ها که برای روحیه دادن به تروریست ها و هم پیمانان آنان صورت پذیرفته است نتیجه ای نخواهد داشت و به فضل الهی و به برکت خون شهدای مقاومت شکست نهایی آن‌ها نزدیک است.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,کاریکاتور

احمدی‌نژاد و نون و پنیر و سکه!

نماینده مردم رشت در مجلس: ۷۹هزار سکه در دولت مدعی پاک‌دستان توزیع شده است؛ آن‌ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *