معماری
خانه / اخبار / بین الملل / صدور کیفرخواست برای متهمان تازۀ پروندۀ رضا ضراب
loading...

صدور کیفرخواست برای متهمان تازۀ پروندۀ رضا ضراب

  اخباربین الملل ,خبرهای  بین الملل , رضا ضراب

دادستانی ایالات متحده در ارتباط با پرونده رضا ضراب بازرگان ایران تبار ترکیه، علیه چند مقام دولتی سابق ترکیه از جمله ظفر چاغلایان وزیر اقتصاد سابق کیفرخواست صادر کرده و همه آنها را به عنوان متهم تحت تعقیب قضایی قرار داد.

به گزارش  آریامن به نقل از شبکه تلویزیونی ان.تی.وی ترکیه، این افراد متهم به کمک‌ پنهانی به دولت ایران برای دور زدن تحریم های تصویب شده سازمان ملل و سوء استفاده از نظام مالی بانکی آمریکا هستند.

 

به گزارش این رسانه، کیفرخواست این افراد در دادگاهی در منهتن نیویورک ثبت شده و در آن ظفر چاغلایان وزیر اقتصاد سابق ترکیه به دریافت دهها میلیون دلار رشوه نقدی با هدف دور زدن تحریم های ایران و پنهان کردن نقل و انتقال مالی دولت ایران از طریق سیستم مالی ایالات متحده متهم شده است.

 

در کیفرخواست صادر شده، علاوه بر چاغلایان، نام سلیمان اصلان رئیس سابق هالک بانک ترکیه و لونت بالکان و عبدالله هپّانی معاونان سابق این بانک نیز دیده می شود.

 

این افراد متهم هستند که بر خلاف قوانین بین المللی، به نفع ایران صدها میلیون دلار را از طریق شبکه بانکی آمریکا و ترکیه جا به جا کرده و میلیون ها دلار رشوه در این خصوص دریافت کرده اند.

 

بنا به اعلام ان.تی.وی ترکیه، کیفرخواست صادر شده در ادامه رسیدگی به پرونده رضا ضراب بازرگان ایرانی تبار ‌ترکیه ای تنظیم شده است.

 

رضا ضراب که سال گذشته به اتهام پولشویی و نقض تحریم های ایران در آمریکا بازداشت شد، به سوء استفاده از شبکه مالی و بانکی آمریکا برای معامله با ایران نیز متهم شده است.

 

در این پرونده که تعداد متهمان آن اکنون به ۹ نفل رسیده، همچنین محمد هاکان آتیلا از مدیران هالک بانک ترکیه نیز تحت تعقیب قضایی قرار دارد.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

اخبار  بین الملل ,خبرهای  بین الملل ,دولت انگلیس

وزیر تنهایی در انگلیس

  دولت انگلیس وزیر جدیدی را با عنوان “وزیر امور تنهایی” منصوب کرده که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *