معماری
خانه / سبک زندگی / ۱۰ چیزی که هرگز نباید در مایکرویو بگذارید
loading...

۱۰ چیزی که هرگز نباید در مایکرویو بگذارید

مایکرویو, آریامن

چیزهایی که هرگز نباید در مایکرویو بگذارید:

اسفنج

امواج مایکرویو توسط مولکول های آب یا چربی جذب میشوند. اگر اسفنج خشک باشد،هیچ آبی برای جذب انرژی وجود ندارد،در نتیجه تمام انرژی توسط خود اسفنج جذب میشود و آتش میگیرد.

 

ظروف غذای فلزی

فلز صلبیت بسیار بیشتری از مواد غذایی دارد.وقتی ظروف غذای آماده را که بخش هایی فلزی دارند گرم میکنید گرما حاصل از انرژی امواج مایکروویو باعث نوسان مولکول ها می شود اما مولکول های فلز فضایی برای حرکت ندارند میتواند باعث بروز آتش سوزی شود.

 

تخم مرغ با پوست

وقتی تخم مرغ را با پوست سالم درون مایکروویو می گذارید بخار تولید شده درون آن جایی برای فرار ندارد در نتیجه داغ شدن بیش از حد تخم مرغ میتواند باعث انفجار آن شود پس نخست ترکی در پوست تخم مرغ ایجاد کنید سپس آن را درون مایکروویو قرار دهید.

 

فویل آلومینیمی

از آنجا که فویل جلوی امواج را سد میکند گزینه خوبی  برای گذاشتن درون مایکروویو نیست.اگر فویل حالت چین دار و مچاله داشته باشد پیچ و خم های آن باعث ایجاد جرقه و احتمالا آتش سوزی میشود.

 

سبزی برای خشک کردن

بر خلاف انتظار سبزیجات رطوبت چندانی داخل شان ندارند بنابر این اگر برای افزایش سرعت خشک کردن آن ها را درون مایکروویو بگذارید در زمان طولاتی به جای خشک شدن آتش میگرد و می سوزد.

 

ظروف پلاستیکی

اگر روی ظرف پلاستیکی شما نوشته ی ویژه مایکروویو ندارد گذاشتن آن درون مایکروویو میتواند باعث غر شدن(تغییر شکل)و حتی تجزیه دیواره ی آن شود البته این مسئله خطری برای سلامتی شما ندارد.

 

پاکت خرید

پاکت های کاغذ قهوه ای رنگی که در بعضی فروشگاها به جای کیسه نایلونی می دهند شاید برای محیط زیست خوب باشند اما به درد مایکروویو نمیخورند.این پاکت ها ممکن آتش بگیرند و دود سمی تولید کنند.

 

لیوان مسافرتی

بیشتر لیوان هایی که برای خوردن چای یا قهوه صبحگاهی هنگام رانندگی استفاده میشود از جنس فولاد ضدزنگ هستند که همان مشگل ظروف فلزی را هنگام گرم کردن دارند پس برای گرم کردن مایع درون آنها باید درون لیوان دیگر بریزید.

 

بشقه لبه فلزی

شاید لعاب لبه ی فریبنده چینی های جهیزیه تان نماد یگانگی و خاص بودن آن باشد اما همانطور که متوجه  شده اید فلز در مایکروویو آغازگر آتش سوزی است و لعاب فلزی لبه بشقاب ها هم در همین دسته بندی جا میگیرد

 

لباس

شاید وسوسه شوید در سرمای زمستان جوراب تان را پیش از پوشیدن درون مایکروویو گرم کنید اما دست نگه دارید، لباس هیچ آبی در خود ندارد که انرژی امواج مایکروویو را جذب کند. گذاشتن آن در مایکروویو باعث آتش گرفتن آن میشود.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

بعد از ازدواج آقایان دروغگو ترند یا خانم ها

آقایان بیشتر دروغ می گویند یا خانم ها؟

سایت آریامن – در یک تحقیق روانشناسی مشخص شده است که معمولا زوج های جوان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *