معماری
خانه / فرهنگ و هنر / همه چیز درباره هنر نقاشی
loading...

همه چیز درباره هنر نقاشی

نقاشی:

نقاشی، هنر خلق تصاویر با افزودن رنگ به یک سطح است. نقاشی ها می توانند حوادث را ثبت کنند؛ شبیه یک شخصیت، مکان، یا شی باشند؛ داستان ها را روایت کنند؛ دیوار ها را تزئین،  و متن ها را تصویر سازی کنند. نقاشی ها می توانند بیانگر احساسات و افکار باشند یا فقط به دلیل زیبایی شان، از آن ها لذّت برده شود.

هنرمندان از چه نوع رنگ هایی بهره می برند؟

رنگ های نقاشی با مخلوط کردن رنگدانه(پودر رنگی و مایعی مانند آب، درست می شوند. در نوعی نقاشی، از تخم مرغ برای این کار استفاده می شود. همچنین روغن بزرک برای نقاشی رنگ روغن و رزین در نقاشی آکریلیلک به کار گرفتعه می شود. در نقاشی های دیواری فرسک، رنگدانه ها به گچ مرطوب اضافه می شوند. آبرنگ ها با ترکیب رنگدانه ها با یک چسبنده ی محلول در آب، مانند صمغ، ساخته می شوند.

 

چگونه و چه وقت نقاشی آغاز شد؟

نزدیک به ۲۰۰۰۰ سال پیش، انسان های نخستین در گوشه و کنار جهان، به وسیله ی زغال، مواد معدنی و گردهای رنگی تصاویری روی دیوار غار ها بهوجود آوردند. در برخی موارد این گرد ها با بزاق یا چربی حیوانی همراه با یک ماده ی مایع ترکیب می شد و به کمک یک نی بر سطح دیوار پاشیده می شدند. گاهی نیز از انگشتان کمک می گرفتند. نخستین نقاشی ها صحنه های شکار بودند.

 

هنرمندان چه موضوعاتی را نقاشی می کنند؟

برخی هنرمندان جنبه های دیداری دنیای پیرامون خود را همچون مردم، مناظر، یا اجسام بی جان روی یک میز، میوه ها و گل ها، یا صحنه هایی ازتاریخ، ادبیات و تخیلات را نقاشی می کنند. چنین نقاشی هایی واقع گرا هستند. آن ها مانند چیز های واقعی به نظر می رسند. بعضی دیگر از هنرمندان انتزاعی کار می کنند. هدف آن ها این نیست که چیزیمانند دنیای واقعی به نظربرسد. بلکه آنها رنگ هـا، شکل ها و خطوط را به کار می برند تا به بیان احساسات و افکار خود بپردازند.

 

ariaman-mg-ir-%d9%86%d9%82%d8%a7%d8%b4%db%8c-2

⇑ رویای کان گارو، مایکل نلسون جاگامارا

یکی از سنت های بومیان استرالیایی، روایت داستان هایی از نیاکان مقدسشان بوده است. به نظر می رسد که نماد های انتزاعی در مرکز این شکل، نمایان گر آتش و باران هستند. مار ها موجوداتی ماورالطبیعه هستند و به آنها مار رنگین کمان گفته می شود.

 

ariaman-mg-ir-%d9%86%d9%82%d8%a7%d8%b4%db%8c-1

⇑ چهره نگاری رومی، قرن اول بعد از میلاد

این نقاشی فرسک که به وسیله ی هنرمندی ناشناس کشیده شده، از خرابه های پمپی ایتالیا بدست آمده است. این نقاشی بیانگر آن است که نقاشان رومی می توانستند پرتره ی واقع گرایانه بکشند. این نقاشی می خواهد موقعیت اجتماعی این زوج جوان را نیز به نمایش بگذارد. به نظر می رسد که این نقاشی تصویر یک وکیل را با همسرش نشان می دهد.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

دانلود قسمت دوم فصل دوم سریال شهرزاد 2 "قسمت 2"

قسمت های اول و دوم سریال شهرزاد فصل دوم

نام سریال : شهرزاد ۲ .:|:. کارگردان : حسن فتحی .:|:. موضوع (ژانر) : عاشقانه ، درام سال تولید : …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *