معماری
loading...

جلبک ها

جلبک

جلبک ها موجودات زنده ی گیاه مانندی هستند که به روش فتوسنتز مواد غذایی تولید می کنند. همه ی جلبک ها کلروفیل سبز رنگ دارند، ولی بسیاری از آن ها به وسیله ی رنگدانه های دیگر به رنگ ها قهوهای یا قرمز در می آیند. بیشتر جلبک ها در آب زندگی می کنند.

 

آیا جلبک ها و علف های دریایی یکی هستند؟

همه ی علف های دریایی جلبک هستند ولی همه ی جلبک ها علف دریایی نیستند. علف های دریایی به آسانی قابل رؤیت اند، و از  تعداد بسیار زیادی سلول ساخته شده اند، در دریاها رشد می کنند و به رنگ های قرمز، قهوهای و سبز یافت می شوند. بسیاری از جلبک ها، مانند دیتاتو، تک سلولی هستند و تنها با میکروسکوپ دیده می شوند.

 

علف دریایی

⇑ علف دریایی: این علف مانند بسیاری از دیگر علف ها در نزدیکی ساحل رشد می کند. ساقه های برگ مانند این گیاه، به وسیله ی ساختاری ریشه مانند، محکم به صخره ها می چسبد. به هنگام مد دریا، ماده ای لزج مانع از خشک شدن ساقه ها می شود.

 

آیا جلیک ها فقط در آب زندگی می کنند؟

اغلب گونه های جلبک ها در دریاها، آبگیر ها و دریاچه ها زندگی می کنند. بعضی از انواع جلبک ها روی زمین و در مناطق مرطوب به حیات خود ادامه می دهند. از جمله ی اینمکان ها می توان به تنه ی درختان، سطح خاک و بخش های مرطوب بناهای آجری اشاره کرد. جلبک های دیگر روی گلسنگ ها زندگی می کنند.

 

رده بندی جلبک ها

این موجودات زنده ی گیاه مانند بیش از ۴۰۰۰۰ گونه دارند.

  • گونه های تک سلولی: جلبک ها طلایی، جلبک های زرد و سبز رنگ و دیاتوم ها
  • گونه های چند سلولی: علف های دریایی قهوه ای، علف ها دریایی سبز (اینها هم علف دریایی و هم تک سلولی هستند)
     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

62710_886

جدیدترین اقدام گلشیفته فراهانی با سه پسر ایرانی

  گلشیفته فراهانی، در جدیدترین اقدام جنجالی اش به خوانندگی با یک گروه ایرانی روی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *