معماری
خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / آمریکا از بانک کانادایی برای پرونده تحریم‌ ایران ۵۰۰ هزار دلار گرفت
loading...

آمریکا از بانک کانادایی برای پرونده تحریم‌ ایران ۵۰۰ هزار دلار گرفت

آمریکا از بانک کانادایی برای پرونده تحریم‌ ایران 500 هزار دلار گرفت - آریامن

در حالی که آمریکا به روش‌های مختلف سعی دارد بانک‌های جهانی را جریمه کند این بار با یک بانک کانادایی مصالحه کرده در ازای دریافت ۵۰۰ هزار دلار از پیگیری قضایی نقض تحریم‌های ایران توسط این بانک صرف‌نظر کند.

به گزارش آریامن و به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، روز گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: با بانک تورنتو دومنیکن مصالحه کرده است تا در قبال دریافت ۵۱۶ هزار و ۱۰۵ دلار از پیگیری قضایی اتهامات وارد به این بانک درخصوص نقض تحریم‌های ایران و کوبا صرف‌نظر کند.

این نخستین بانکی نیست که از سوی آمریکا به لغو تحریم‌های ایران متهم شده و از ‌آن جریمه‌های سنگین دریافت می‌شود به گونه ای که پیشتر بانک فرانسوی BNP پاریباس فرانسه به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران، کوبا و سودان به پرداخت ۸٫۹ میلیارد دلار جریمه به آمریکا متهم شد. در سال ۲۰۱۲ نیز بانک استاندارد چارترد انگلیس به دلی نقل و انتقال پول برای ایران به پرداخت ۳۴۰ میلیون دلار جریمه محکوم شد.

با وجود امضای توافق هسته‌ای تحریم‌های آمریکا علیه ایران همچنان پابرجا است و بانک‌های غربی همچنان به بهانه‌های مختلف از سوی آمریکا جریمه می‌شوند.

به گزارش فارس، به نظر می‌رسد دولت آمریکا از اعمال جرایم علیه بانک‌های غیرآمریکایی به دنبال حفظ ساختار تحریم‌های بانکی خود علیه جمهوری اسلامی ایران است. این راهبرد پس ازتوافق ژنو شدت یافت و تاکنون نیز ادامه دارد. آخرین مورد جریمه یک بانک ایتالیایی به مبلغ ۲۳۵ میلیون دلار بود.

منبع: farsnews.com

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

یارانه

یارانه آذر ماه ۹۶ کی واریز خواهد شد

یارانه آذر ماه ۹۶ کی واریز می شود؟ هشتاد و دومین مرحله از پرداخت یارانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *