معماری
خانه / فرهنگ و هنر / تاریخ و تمدن / جنگ داخلی انگلستان
loading...

جنگ داخلی انگلستان

از سال ۱۶۴۲ تا ۱۶۴۸ مردمان جزیره ی انگلیس در جنگی میان شاه چارلز اول و مجلس این کشور تقسیم شده بودند. شاه مالیات هایی نامتناسب را تحمیل کرده بود و می خواست اراده اش را بر مجلس تحمیل کند.

کاوالیرها چه کسانی بودند؟

نیروهای مجلس شامل بسیاری از پروتستان های متعصب به نام پیوریتن بود (پیوریتن ها را چون موهایشان کوتاه بود، راندهِد نیز می نامیدند). شاه پرستان، کاوالیر (یعنی شوالیه) نامیده می شدند. جنگ آن ها با اسارت چارلز اوّل خاتمه یافت.

لردِحامی چه کسی بود؟

در سال ۱۶۴۹ اعلام جمهوری و یک شورای دولتی جایگزین شاه شد. ولی ارتش به دنبال تغییرات بیشتر بود. بنابراین، درسال ۱۶۵۳ قدرت به لُردِحامی؛ یعنی اولیور کرامول، منتقل شد. پس از مرگ کرامول، پادشاهی اعاده شد، اما با قدرت محدود.

اولیور کرامول

اولیور کرامول

اولیور کرامول، کشاورز و عضو مجلس بود، اما در طول جنگ داخلی ثابت کرد که سربازی فوق العاده هم هست. در خلال دوران جمهوری، او انقلابیونی را که مساوات طلب می نامیدند، سرکوب و به ایرلند حمله کرد. او در سال ۱۶۵۸ در گذشت.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

محمدعلی شاه قاجار,دوره آخر سلطنت محمدعلی شاه قاجار

محمدحسن میرزا، پادشاه بی تاج و تخت ایران!

آخرین پادشاه قاجار   محمدحسن میرزا فرزند محمدعلی شاه قاجار آخرین ولیعهد سلسله قاجار بود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *