معماری
خانه / اخبار / بین الملل / اردوغان دولت هلند را به «تروریسم دولتی» متهم کرد
loading...

اردوغان دولت هلند را به «تروریسم دولتی» متهم کرد

اردوغان, ترکیه, هلند

به گزارش آریامن به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) مجددا طی اظهاراتی تند علیه هلند گفت این کشور را به دست داشتن در قتل عام «سربرنیتسا» می‌شناسند و نیازی نیست به آنکارا درس تمدن بدهند.

اردوغان طی سخنرانی در جمع جامعه پزشکی ترکیه با بیان اینکه درک هلند از تمدن و اخلاق را با همکاری این کشور در قتل عام هشت هزار بوسنیایی می‌شناسند، تاکید کرد: «ما می‌دانیم آنها چه ذات فاسدی دارند.»

وی ضمن متهم کردن اتحادیه اروپا به نگران بودن از افزایش جمعیت اتباع ترکیه در کشورهای خود، افزود آنهایی که راهزنی هلندی‌ها را حمایت می‌کنند، شرف خود را از دست داده و «آنگلا مرکل» (صدراعظم آلمان)‌ نیز از این قاعده مستثنی نیست.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: «هلند روز شنبه با نشان دادن تروریسم دولتی، به اتحادیه اروپا ضربه بزرگی زد؛ اتحادیه‌ای که دیگر نهاد قانونی و آزادی نیست. اقدامات هلند با عذرخواهی قابل اغماض نیست و آنها را مسئول کارشان می‌کنیم.»

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» اردوغان مدعی شد مرکل مانند پلیس هلند که از سگ و اسب برای حمله به معترضان ترک استفاده کرد، به ترکیه حمله می‌کند.

وی نسبت به آینده اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرده و به آنها هشدار داد مراقب خود باشند زیرا برخی کشورهای اروپا گروگان احزاب فاشیست و نژادپرست شده‌اند.

منبع: فارس

 

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

اخبار  بین الملل ,خبرهای  بین الملل ,دولت انگلیس

وزیر تنهایی در انگلیس

  دولت انگلیس وزیر جدیدی را با عنوان “وزیر امور تنهایی” منصوب کرده که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *