معماری
خانه / آرایش و زیبایی / آیا فواصل طولانی بین هر بار حمام رفتن، بر میزان شوره سر تاثیری دارد؟
loading...

آیا فواصل طولانی بین هر بار حمام رفتن، بر میزان شوره سر تاثیری دارد؟

امروزه و در دنیای پر جنب و جوش فعلی، تعداد افرادی که از شوره سر خود رنج می برند و اذیت می شوند عدد کمی نیست! در این رابطه، برخی از پزشکان متخصص پوست و مو اعتقاد دارند فاصله زمانی بین هر بار حمام رفتن می تواند بر نحوه کنترل شوره سر نقشی مهم و تاثیرگذار داشته باشد.

کدامین عوامل و دلایل مهم می توانند بر میزان شوره سر تاثیرگذار باشند؟

پزشک متخصص پوست و مو، آقای دکتر حمید رشنو در این رابطه اظهار می کند: در پوست سر انسان، به طور کاملا طبیعی به سبب لایه لایه شدن لایه قدیمی پوست، لایه های جدید پوستی جایگزین می شوند و از سطح پوست فرد به صورت سلول های مرده و از بین رفته جدا شده و به بیرون ریخته می شوند. در این حالت چنانچه تعداد سلول های مرده پوست افزایش چشمگیری یافته و همچنین همراه با چربی و نیز ترشحات دیگر پوستی باشد، شوره سر تشکیل یافته است.

آیا فواصل طولانی بین هر بار حمام رفتن، بر میزان شوره سر تاثیری دارد؟

توجه داشته باشید در تعریف شوره سر می توان گفت این اتفاق در نتیجه جدا شدن سلول های خارجی سطح پوست سر انسان به وجود می آید؛ شما می توانید با حمام رفتن های منظم و زمانمند، استفاده و بهره گیری از شامپوهای ضد شوره و همچنین استفاده از دیگر شامپوهای متنوع و گوناگون، شوره سر خود را کنترل نمایید.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در بروز و ایجاد شوره سر می توان موارد زیر را نام برد: مصرف بی رویه و بی حد و اندازه مواد آرایشی و بهداشتی مو، عدم رعایت نظافت و بهداشت مو شامل استفاده از شامپوی نامناسب، شامپو نزدن مرتب موی سر، شست و شوی نامناسب موی سر که در اثر این اتفاق باقی ماندن بقایای صابون و شامپو بر روی پوست سر فرد و…

همچنین می توان از دیگر آسیب هایی که می تواند به پوست سر فرد وارد شود موارد زیر را نام برد: سشوار زدن های بیش از حد و بی مورد، استفاده بیش از حد از فر مو ، استفاده بیش از حد از وسیله بابلیس، رنگ کردن های متوالی و پی در پی موی سر و… که می توانند دلیلی برای ایجاد و بروز شوره سر باشند.

تهیه شده در مجله اینترنتی آریامن

 

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

طرز استفاده از موس مو

موس مو چیست و چه کاربردی دارد؟

موس مو یک محصول برای مدل دادن و حالت دادن به مو است‎   حتما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *