معماری
خانه / علمی / جامعه و اعتقادات / اسلام را بشناسیم
loading...

اسلام را بشناسیم

اسلام به معنای تسلیم در برابر خواست خداوند و احترام به قانون و تعالیمی است که به وسیله ی پیامبر او محمّد (ص) در کتاب مقدس قرآن آمده است. پیروان اسلام، مسلمان نامیده می شوند.

 

  • مسلمانان در کجا عبادت می کنند؟

مسلمانان می توانند در هر جایی عبادت کنند، اما اغلب در مسجد جمع می شوند تا به جماعت عبادت کنند. مسجد معمولا یک مناره دارد که موذن از بالای آن اذان می گوید. تمامی مسلمانان به سوی کعبهدر شهر مکه نمازمی گزارند و همواره در مساجد یکمحراب کوچک در نزدیک تریندیوار و رو به مکه وجود دارد.

 

  • چرا مسلمانان به سوی مکه نماز می گزارند؟

مکه در عربستان سعودی قرار دارد و محل تولد حضرت محمد (ص) ومقدس ترین شهرمسلمانان است. در سال ۶۱۰ میلادی حضرت محمد (ص) نخستین وحی را از خداوند در کوهی خارج از مکه دریافت کرد. براساس وحی الهی، مسلمانان دست کم هر روز پنج بار به سوی کعبه – خانه خدا – نماز می گزارند.

 

قرآن

مقدس ترین نوشته ی اسلامی است که از سوی خداوند بر محمد (ص) نازل شده است. قرآنتمامی مسلمانان را با یک زبان به یک دیگر پیوند داده است. همه ی مسلمانان قرآن را به طور کامل وحی خداوند می دانند و معتقدند که هیچ تحریفی در آن راه نیافته است.

 

  • چگونه قرآن سخن می گوید؟

واژه ی عربی قرآن به معنای “خواندن” است. نخستین کلامی که به وسیله ی جبرئیل فرشته به محمد (ص) وحی شد این بود که گفت: بخوان. و این آغاز وحی خداوند و نزول آیات قرآن به پیامبر بود که در طی ۲۳ سال عمر شریف ایشان به طور کامل نازل شد. آیات قرآن شامل اعتقادات، احکام دین، مسائل اجتماعی و فرهنگی بسیار مهم و مورد نیاز بشر است.

 

قرآن تذهیب شده

⇑ قرآن تذهیب شده:

بسیاری از نسخه های قرآن، کارهای ارزشمندهنری هستند، مانند این کار. کار زیباسازی واژه های خداوند، خود عبادت ب هش مار می رود.

حج

حج زیارت کعبه، خانه ی خدادر مکه ی مکرمه است که هر فرد مسلمان در صورت استطاعت باید یک بار در عمر خویس انجام دهد. مرایم حج همه ساله میلیون ها مسلمان را از گوشه و کنار جهان در مکه گرد هم می آورد.

 

  • کعبه چیست؟

کعبه زیارتگاهی مقدس در قلب مسجد الحرام است. مسلمانان اعتقاد دارند که این زیارتگاه مکان عبادت همه پیامبران الهی بوده است. در دوران پیش از اسلام، این مکان معبدی با ۳۶۰ بت اعراب بود. در سال ۶۳۰ میلادی، حضرت محمد (ص) با شکستن بت ها، کعبه را به عبادت خداوند اختصاص داد.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

اس ام اس میلاد پیامبر, اس ام اس ولادت امام صادق

اس ام اس تبریک میلاد پیامبر جدید ۹۶

خدایا تورا سوگند میدهیم به دو مولود نورانی امشب سلامتی دین ودنیا رابه شما عطا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *