معماری
loading...

مغول ها

مغول ها قبایلی چادر نشین، ساکن استپ ها و علفزارهای آسیای مرکزی بودند.درسال ۱۲۰۶ میلادی، آن ها چنگیزخان را رهبر بزرگ خود خواندند. او رهبری برپایی یک امپراتوری را که تا سال ۱۲۷۹ شامل تمامی چین و تقریبا تمامی روسیه، آسیای مرکزی، ایران و عراق بود به دست گرفت.

 

ویژگی ارتش مغول چه بود؟

قدرت عظیم مغول ها بر پایه ی سرعت و وحشی گری کماندارانش بود. کمانداران مغول از روی اسب تیرهایشان را رها می کردند که می توانستند زره را سوراخ کنند. سواران و اسب ها مقاوم بودند و می توانستند هر روز ۱۶۰ کیلومتر را بپیمایند.

 

چه کسی می خواست بر دنیا حکومت کند؟

چنگیزخان می خواست آ قدر زنده بماند که به معنای لقبش، «شاهزاده ی تمامی آنچه میان اقیانس هاست» دست یابد. هدف او فتح دنیا و نهایت غرورش این بود که، یک سال طول می گشد تا از این سر قلمروش به سر دیگر آن برسد.

 

چنگیزخان مغول

چنگیزخان (۱۲۰۶ تا ۱۲۲۷ میلادی)

چنگیزخان ابتدا کارش را با نام تموچین آغاز کرد، رئیس جاه طلب و فوق العاده ی یک قبیله ی مغول زیر فرمان او قرار می گرفتند. پس از مرگ او در سال ۱۲۲۷ میلادی، امپراتوری او بین پسرانش تقسیم شد.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

محمدعلی شاه قاجار,دوره آخر سلطنت محمدعلی شاه قاجار

محمدحسن میرزا، پادشاه بی تاج و تخت ایران!

آخرین پادشاه قاجار   محمدحسن میرزا فرزند محمدعلی شاه قاجار آخرین ولیعهد سلسله قاجار بود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *