معماری
خانه / آرایش و زیبایی / از دلایل بروز حساسیت برخی افراد نسبت به لاک ناخن چه می دانید؟
loading...

از دلایل بروز حساسیت برخی افراد نسبت به لاک ناخن چه می دانید؟

همانطور که می دانید تقریبا تمامی خانوم ها به لاک ناخن علاقه بسیار زیادی دارند؛ اما گاهی اوقات بعضی از افراد به این لاک های ناخن حساسیت های پوستی نشان می دهند. آیا به این موضوع اندیشیده اید که علت و علائم بروز این حساسیت ها چیست؟

آیا استفاده از پدهای لاک پاک کن مناسب تر است یا استفاده از آستین؟

پزشک متخصص پوست و مو، آقای دکتر امیر هوشنگ احسانی استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر این موضوع که خانوم های باردار و همچنین شیرده نبایستی به هیچ وجه از لاک های ناخن استفاده نمایند، اظهار کرد: توجه داشته باشید در دوران بارداری خانوم ها استفاده و بهره گیری از لاک ناخن ممکن است سبب بروز حساسیت های پوستی در فرد شود؛ به دلیل پیشگیری و جلوگیری از بروز این حساسیت های پوستی و امکان بروز خطر در این دوران، به تمامی مادران باردار و نیز شیرده توصیه می کنیم هرگز از لاک های ناخن استفاده ننمایند.

از دلایل بروز حساسیت برخی افراد نسبت به لاک ناخن چه می دانید؟

این پزشک متخصص پوست و مو با اشاره به این موضوع که برخی از خانوم ها به سبب استفاده از لاک ناخن، دچار بعضی مشکلات و حساسیت های پوستی می شوند، اضافه کرد: در این رابطه، بیمارانی هستند که با علائم و نشانه هایی چون خارش، قرمزی و همچنین التهاب پیرامون ناخن هایشان به نزد ما مراجعه می نمایند و به اشتباه تصور می کنند که این اتفاق به سبب مصرف شوینده های گوناگون ایجاده شده است. اما آن هنگام که تست حساسیت بر روی این دسته از افراد انجام شد، مشخص شد که به یکی از مواد و عناصر مورد استفاده در لاک ناخن همچون ماده تولوئن یا ماده ای مشابه دیگری حساسیت نشان داده اند. توجه داشته باشید مسئله حساسیت به لاک ناخن آن هنگام خود را نمایان و آشکار خواهد نمود که زمینه بروز و ایجاد آن در فرد وجود داشته باشد. در این وضعیت، با انجام آزمایش های لازم تست حساسیت و نیز گرفتن شرح حال از فرد بیمار، دلیل بروز حساسیت و اگزما مشخص می شود و در این شرایط به آسانی متوجه می شویم که دلیل ایجاد حساسیت پوستی در فرد، به سبب استفاده از لاک ناخن بوده است.

توجه داشته باشید کودکان و نوجوانان بیشتر از افراد بزرگسال نسبت به مواد و عناصر موجود در لاک های ناخن، از خود حساسیت های پوستی نشان می دهند. لازم به ذکر است یکی از معمول ترین و نیز شایع ترین دلایل ایجاد حساسیت و اگزمای دور چشم در کودکان و نوجوانان، استفاده از لاک ناخن می باشد. زیرا هنگامی که لاک ناخن به ناخن های کودک زده می شود، دست کودک بنا بر شیطنت های کودکانه با چشم وی تماس پیدا می نماید و همین مسئله می تواند دلیلی برای ایجاد و بروز حساسیت و اگزمای چشمی در آن ها باشد.

همچنین این پزشک متخصص با اشاره به وجود مواد و عناصر مضر در لاک پاک کن ها نیز افزود: توجه داشته باشید در آن دسته از لاک پاک هایی که دارای ماده آستون می باشند، مواد مضر دیگری نیز وجود دارد که می تواند سطح ناخن فرد را شکننده نماید. به این افراد توصیه می نماییم به جای استفاده از لاک پاک کن ها، از پدهای مخصوص یکبار مصرف ویژه برای پاک کردن لاک ناخن استفاده نمایند.

تهیه شده در مجله اینترنتی آریامن

 

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

طرز استفاده از موس مو

موس مو چیست و چه کاربردی دارد؟

موس مو یک محصول برای مدل دادن و حالت دادن به مو است‎   حتما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *