معماری
خانه / علمی / چرا و چگونه / چرا انسان کچل می شود؟
loading...

چرا انسان کچل می شود؟

چرا ما انسان ها کچل می شویم؟

چرا کچل می شویم؟

از دست دادن موها انواع مختلفی دارد که شامل از دست دادن موضعی سر (کچلی سکه ای)، از دست دادن موهای بدن (سر، سینه، دست ها و پاها) و از دست دادن سراسری موها (تمام موی بدن از جمله ابروها و مژه ها) است.

 

متداول ترین نوع کچلی، کچلی با الگوی مردانه (Male Pattern Baldness) است که ۵۰ درصد مردان بالای ۵۰ سال را درگیر می کند. در این نوع کچلی، موی شقیقه ها نازک می شود و موی قسمت بالای سر به سمت عقب می رود. معمولا حدود ۱۰ سال طول می کشد که مو کاملا به سمت عقب کشیده می شود و دیواره ی باریکی از مو را در قسمت کناره ها و پشت سر باقی بماند.

 

تغییرات سطح هورمون مردانه ری هیدرو تستسترون (ِDHT) مسئول اصلی کچلی مردان است. موی سر به شدت به این هورمون حساس است و تغییر آن باعث نازکی و از دست رفتن مو می شود. با وجود این، دلیل این که چرا موی سینه یا ریش تحت تاثیر این هورمون قرار نمی گیرد، هنوز ناشناخته است. کچلی وابسته به سن همچنین ممکن است زنان را درگیر سازد، اما چندان متداول نیست.

برگرفته از مجله دانستنیها.

تهیه شده در مجله اینترنتی آریامن.

     

درباره ی آریامن

آریامن یک مجله ی اینترنتی است برای تمام سلیقه ها و شامل همه نوع مطلب اعم از علمی، تاریخی، آشپزی، پزشکی، سبک زندگی و ... می شود. هدف از ایجاد این وبسایت خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم شریف ایران بوده و تلاش می شود جدیدترین و مفیدترین مطالب و اخبار گذاشته شود و در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین ببینید

چرا زمان رو به جلو حرکت می کند؟

چرا زمان رو به جلو حرکت می کند؟

نظریات مختلفی در این باره وجود دارد. یکی از این نظریات پای قوانین ترمودینامیک، به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *